Juventus stracił punkty we Florencji. Debiut Żurkowskiego, Szczęsny o krok od katastrofy [WIDEO]

Anton_Ivanov/Shutterstock
ACF Fiorentina zremisowała u siebie z Juventusem Turyn 0:0 w pierwszym sobotnim meczu trzeciej kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Artemio Franchi między słupkami "Starej Damy" bronił Wojciech Szczęsny, natomiast w bramce "Violi" wystąpił Bartłomiej Drągowski. Minutę przed końcem na placu gry pojawił się również w ekipie gospodarzy Szymon Żurkowski.
W 15. minucie Wojciech Szczęsny popełnił fatalny błąd. Golkiper wybijał piłkę we własnym polu karnym i trafił w nadbiegającego Chiesę. Futbolówka przeleciała jednak tuż nad bramką Juve.
Wydarzenia na murawie przyćmiły kontuzje Douglasa Costy i Miralema Pjanica. Brazylijczyka oraz Bośniaka jeszcze w pierwszej połowie zmienili Federico Bernardeschi oraz Rodrigo Bentancur. Latynos z powodu urazu prawego uda opuścił plac gry w stolicy Toskanii już po ośmiu minutach gry. Podobny problem spotkał tuż przed przerwą Pjanicia.
Obie drużyny po raz pierwszy w sezonie podzieliły się punktami z rywalami. "Viola" jest szesnasta w klasyfikacji, natomiast mistrzowie Włoch są na czele tabeli.