Juventus stracił punkty we Florencji. Debiut Żurkowskiego, Szczęsny o krok od katastrofy [WIDEO]

Anton_Ivanov/Shutterstock
Autor: Daniel Makarewicz 14 wrz 2019 | 17:09
ACF Fiorentina zremisowała u siebie z Juventusem Turyn 0:0 w pierwszym sobotnim meczu trzeciej kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Artemio Franchi między słupkami "Starej Damy" bronił Wojciech Szczęsny, natomiast w bramce "Violi" wystąpił Bartłomiej Drągowski. Minutę przed końcem na placu gry pojawił się również w ekipie gospodarzy Szymon Żurkowski.
W 15. minucie Wojciech Szczęsny popełnił fatalny błąd. Golkiper wybijał piłkę we własnym polu karnym i trafił w nadbiegającego Chiesę. Futbolówka przeleciała jednak tuż nad bramką Juve.
Wydarzenia na murawie przyćmiły kontuzje Douglasa Costy i Miralema Pjanica. Brazylijczyka oraz Bośniaka jeszcze w pierwszej połowie zmienili Federico Bernardeschi oraz Rodrigo Bentancur. Latynos z powodu urazu prawego uda opuścił plac gry w stolicy Toskanii już po ośmiu minutach gry. Podobny problem spotkał tuż przed przerwą Pjanicia.
Obie drużyny po raz pierwszy w sezonie podzieliły się punktami z rywalami. "Viola" jest szesnasta w klasyfikacji, natomiast mistrzowie Włoch są na czele tabeli.

0
Właśnie z powodu takich zagrań pierwszym bramkarzem reprezentacji nie jest Wojtuś. Brak mu tego opamiętania które ma Fabian.
14 wrz 2019 | 18:33
0
Czy tam gdzie trenerem jest Sarri Higuain zawsze bedzie gral w pierwszej 11 ?
14 wrz 2019 | 18:29
0
Zajebisty debiut wszedł na całą minute podstawowego czasu. Może jednak będzie lepiej jak Reca.
14 wrz 2019 | 18:23
0
No Franek całkiem nieźle pogrywa... Zawitała gwiazda do Florencji??? Lider...
14 wrz 2019 | 18:14
0
widac ze po tym jak w polsce jurek przestal stawiac na szczesnego ewidentnie odbilo sie to na jego psychice i nie ma juz takije pewnosci siebie jak kiedys, kto wie czy w trakcie sezonu to buffon nie przejmie roli 1 bramkarza
14 wrz 2019 | 17:54
0
Szczęsny fart życia, ale w tym meczu dwóch Polaków zanotowało czyste konta
14 wrz 2019 | 17:34
0
Ribery do Żurkowskiego, ten mija Ronaldo, Khedire, Bonucciego i GOOOL !!! Szymon pokonuje Szczęsnego :D
14 wrz 2019 | 17:26
0
Dziś to viola straciła 2 pkt ..
14 wrz 2019 | 17:21
Niech już wyjebia tego allegriego lub higuaina bo tylko żal mi dybala o cuadrado nawet nie wspomnę
0
Niech już wyjebia tego Sarriego lub higuaina bo tylko żal mi dybala o cuadrado nawet nie wspomnę
14 wrz 2019 | 17:16
0
Juventus w biało czerwonych strojach zagrał niczym reprezentacja Polski. Bez ładu bez składu bez ambicji bez woli walki. Jak by zwycięstwo im sie nalezalo jeszcze przed 1 gwizdkiem. Nie o taki Juventus nic nie robiłem. Zle się to oglądało