Popis Cristiano Ronaldo! Dublet Portugalczyka po dwóch strzałach głową! Pewna wygrana Juventusu Turyn [WIDEO]

Popis Cristiano Ronaldo! Dublet Portugalczyka po dwóch strzałach głową! Pewna wygrana Juventusu [WIDEO]
Cagliari Xinhua / SIPA / PressFocus
Juventus rozbił Crotone 3:0. Bohaterem spotkania został Cristiano Ronaldo, który zdobył dwie bramki.
W pierwszym składzie "Starej Damy" zabrakło dziś Wojciecha Szczęsnego. Po raz dziesiąty w tym sezonie wystąpił Gianluigi Buffon. Od pierwszej minuty na Allianz Stadium zagrał za to Arkadiusz Reca.
Spotkanie lepiej rozpoczęło Crotone. Juventus miał problem z utrzymaniem się przy piłce i tworzeniem groźnych sytuacji. Wszystko zmieniło się za sprawą Cristiano Ronaldo. W 38. minucie gwiazdor "Juve" otworzył wynik po tym, jak dopadł do podania górą od Alexa Sandro.
W 43. minucie Reca mógł doprowadzić do remisu. Polak doszedł do wrzutki z prawej strony boiska, ale jego uderzenie głową poszybowało nad poprzeczką.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Cristiano powiększył dorobek strzelecki. Portugalczyk kapitalnie wyskoczył do centry Aarona Ramseya i po raz drugi tego wieczoru trafił do siatki. 36-latek jest obecnie najskuteczniejszym piłkarzem ligi włoskiej.
Jeszcze przed przerwą "CR7" mógł skompletować hat-tricka, ale jego uderzenie z pola karnego przeszło kilkanaście centymetrów obok prawego słupka.
W drugiej połowie Juventus podwyższył prowadzenie. W 66. minucie Weston McKennie wykorzystał zamieszanie w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego. Pomocnik oddał mocny strzał z bliskiej odległości, doprowadzając do wyniku 3:0. 60 sekund później Arkadiusz Reca został zmieniony. Rezultat już nie uległ zmianie.
"Bianconerim" udało się awansować na trzecią pozycję w tabeli. Crotone zajmuje ostatnie miejsce w Serie A.
Adam Kłos22 Feb 2021 · 22:38