Juventus wygrał, ale nie zagra w Lidze Europy! Czyste konto Wojciecha Szczęsnego, gol Federico Chiesy [WIDEO]

Fabrizio Corradetti/Pressfocus
Juventus odniósł zwycięstwo w ostatniej kolejce Serie A. "Stara Dama" pokonała Udinese 1:0.
Ostatnie tygodnie zdecydowanie nie były zbyt przyjemne dla Juventusu. Turyńczykom najpierw ponownie odjęto 10 punktów, a następnie przegrali oni mecze z Empoli i AC Milanem.
Dziś "Stara Dama" mogła szybko stracić gola. Czujność w polu karnym zachował jednak Wojciech Szczęsny, który powstrzymał szarżującego Destiny'ego Udogie. W 20. minucie Federico Gatti odnalazł się w polu karnym Udinese. Strzał środkowego obrońcy obronił Marco Silvestri.
Po dwóch kwadransach Leonardo Bonucciego dzieliły centymetry od strzelenia gola. Doświadczony stoper trafił jedynie w poprzeczkę po centrze z rzutu rożnego. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na drugą połowę nie wyszedł Filip Kostić. Niewidocznego Serba zastąpił Samuel Iling-Junior.
W 58. minucie Tolgay Arslan znalazł nieco miejsca i zdecydował się na strzał. Szczęsnego wyręczył jeden z obrońców, który zablokował piłkę. Kilkadziesiąt sekund później Adrien Rabiot nie wykorzystał doskonałej okazji na strzelenia gola.
W 68. minucie "Juve" objęło prowadzenie. Silvestriego pokonał Federico Chiesa, któremu asystował Manuel Locatelli.
W 79. minucie z boiska zszedł Arkadiusz Milik. Z kolei Wojciech Szczęsny zdołał zachować czyste konto. Juventus wygrał, ale na finiszu rozgrywek nie zdołał wyprzedzić Romy. Turyńczycy zajęli siódme miejsce, które skutkuje grą w Lidze Konferencji Europy.
Adam Kłos04 Jun 2023 · 23:02