Juventus wymęczył wygraną z Sassuolo. Niesamowity wyskok Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Juventus wygrał z Sassuolo w meczu 17. kolejki Serie A. "Stara Dama" po wielkich męczarniach pokonała rywala, który przez połowę spotkania grał w osłabieniu.
Celem Juventusu w tym sezonie Serie A jest mistrzowski tytuł. Ekipa ze stolicy Piemontu może mieć poważne problemy, by tego dokonać. Postawa zespołu w ostatnich tygodniach daleka jest od ideału.
Podopieczni Andrei Pirlo w kolejnych spotkaniach tracą punkty. "Starą Damę" zatrzymały m.in. zespoły Fiorentiny, Benevento czy Atalanty. Dziś mistrzom Włoch postawili się z kolei piłkarze Sassuolo.
Do przerwy w Turynie bramki nie padły, ale kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Uwagę przyciągnął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk kolejny raz pokazał, że jest królem przestworzy na piłkarskich boiskach. 35-latek w walce o piłkę przeskoczył nawet golkipera Sassuolo, czym wzbudził powszechny podziw.
W pierwszej połowie nie brakowało ostrych starć. W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Obiang, który zobaczył czerwoną kartkę po ataku na Chiesę. Wcześniej z powodu kontuzji z murawy musieli zejść McKennie i Dybala.
Z kolei tuż przed gwizdkiem na przerwę w znakomitej sytuacji znalazł się Kulusevski. Reprezentant Szwecji dostał piłkę w polu karnym, ale uderzył po prostu źle.
Po powrocie z szatni Juventus wreszcie dopiął swego. Znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Danilo. 29-latek odpalił "petardę", która po chwili ugrzęzła w siatce rywali.
"Stara Dama" po zdobytej bramce osiadła na laurach. Z tego skrzętnie skorzystali przyjezdni. W 59. minucie niespodziewanie zdołali wyrównać. Z wielką łatwością przedarli się pod bramkę Szczęsnego, którego precyzyjnym strzałem pokonał Defrel.
Drużyna Sassuolo, choć grała w dziesiątkę, w kolejnych minutach nie spuszczała z tonu. Ostatnie słowo należało jednak do turyńczyków. W 82. minucie Ramsey wykorzystał nieporadną postawę defensywy rywali i umieścił piłkę w siatce.
W doliczonym czasie gry "Stara Dama" zadała kolejny cios. Tym razem Cristiano Ronaldo wpadł w pole karne i ustalił wynik spotkania na 3:1.
Juventus po dzisiejszej wygranej na swoim koncie ma 33 punkty. W ligowej tabeli zajmuje czwartą lokatę. Do liderującego Milanu traci siedem "oczek".
Daniel Makarewicz10 Jan 2021 · 22:42