Kabaret w obronie i bramce AS Romy, wściekłość Jose Mourinho. Wysoka porażka zamiast fotela lidera [WIDEO]

Screen z Twittera
AS Roma w niedzielny wieczór miała dużą szansę na to, aby objąć pierwsze miejsce w tabeli Serie A. "Giallorossi" niespodziewanie przegrali jednak z Udinese aż 0:4. Powodów do zadowolenia nie miał z pewnością Jose Mourinho.
Do tej pory stołeczny zespół był jednym z pięciu niepokonanych zespołów w Serie A. Gdyby Romie udało się wygrać z Udinese, objęłaby fotel lidera całych rozgrywek.
Nieddzielny mecz od początku nie układał się jednak po myśli "Giallorossich". Już w piątej minucie koszmarny błąd popełnił Karsdorp, który chciał zgrać piłkę do Ruiego Patricio, ale nie zauważył, że na jego plecami czai się Udogie.
W efekcie gracz Romy zrobił rywalowi prezent, a ten skwapliwie z niego skorzystał. Wynik 1:0 dla Udinese utrzymał się do przerwy. Dobrej okazji na gola nie wykorzystał między innymi Paulo Dybala.
Jak się okazało, druga część spotkania była w wykonaniu Romy jeszcze gorsza. W 56. minucie prowadzenie Udinese podwyższył Samardzić. Po strzale z dość dużej odległości źle zachował się Rui Patricio.
Goście mogli dość szybko odpowiedzieć, lecz Mancini trafił jedynie w słupek. Skuteczniejsi byli za to zawodnicy z Udine. Kolejny cios zadał Pereyra, skutecznie kończąc kontrę drużyny.
Ostatecznie Udinese wygrało cały mecz aż 4:0. Lovrić posłał piłkę między nogami bramkarza, ustalając końcowy rezultat. W drużynie Romy od 65. minuty na boisku przebywał Nicola Zalewski.
Maciej Pietrasik04 Sep 2022 · 22:39