Kai Havertz z hat-trickiem, Chelsea FC rozgromiła rywali. Arsenal FC lepszy od Leicester City [WIDEO]

Kai Havertz z hat-trickiem, Chelsea przejechała się po rywalach. Arsenal lepszy od Leicester [WIDEO]
Screen z TV
Środowe mecze 3. rundy Pucharu Ligi Angielskiej przyniosły kilka interesujących rozstrzygnięć. Chelsea bez żadnego problemu pokonała Barnsley, gromiąc rywali 6:0. Hat-tricka zaliczył Kai Havertz. W hicie tej fazy Arsenal okazał się natomiast lepszy od Leicester City i zwyciężył 2:0.
Puchar Ligi Angielskiej jest zazwyczaj dla czołowych drużyn okazją na przegląd kadr. Frank Lampard dał szansę debiutu Thiago Silvie, poza tym na boisku pojawili się między innymi Willy Caballero, Kai Havertz czy Tammy Abraham.
W spotkaniu z Barnsley "The Blues" byli zdecydowanymi faworytami i nie pozostawili wątpliwości, komu należy się awans do kolejnej rundy. Strzelanie rozpoczął w 19. minucie Abraham, wykorzystując duży błąd obrony rywali.
Przed przerwą debiutanckiego gola w barwach drużyny zdobył Kai Havertz. Niemiec otrzymał świetne dogranie od Masona Mounta. Były piłkarz Bayeru Leverkusen nie poprzestał na jednym trafieniu - w drugiej połowie dołożył jeszcze dwa i skompletował hat-tricka.
Ostatecznie Chelsea wygrała cały mecz 6:0. Oprócz Abrahama oraz Havertza na listę strzelców wpisali się także Ross Barkley oraz Oliver Giroud. W kolejnej rundzie londyńczycy prawdopodobnie zagrają z lokalnym rywalem, Tottenhamem.
Najciekawiej w tej fazie Pucharu Ligi Angielskiej zapowiadało się starcie między Leicester City oraz Arsenalem. Spotkanie jednak nie porwało - w pierwszej połowie na boisku działo się niewiele.
Ostatecznie o wszystkim przesądziła tak naprawdę bramka samobójcza. W podbramkowym zamieszaniu futbolówka odbiła się od Christiana Fuchsa i wylądowała w siatce. W końcówce wynik na 2:0 ustalił Nketiah.
Z rywalizacji odpadła drużyna Bartosza Białkowskiego, Millwall. Polak znalazł się między słupkami w starciu z Burnley, lecz jego zespół przegrał z rywalem z Premier League 0:2.
Drużyny z niższych lig bez większego problemu odprawiły ekipy Newcastle oraz Evertonu. "Sroki" rozgromiły 7:0 Morecambe, a podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 5:2 z Fleetwood.