Kamil Jóźwiak o krok od gola w Championship. Polacy przyczynili się do wygranej Derby County [WIDEO]

Alan Stanford/Focus Images/MB Media/PressFocus
Kamil Jóźwiak oraz Krystian Bielik z dobrej strony pokazali się w spotkaniu Derby County z Queens Park Rangers. Drużyna Polaków wygrała 1:0 po golu Colina Kazima-Richardsa, który dobił uderzenie byłego skrzydłowego Lecha Poznań.
W ten weekend rozgrywane są przede wszystkim mecze czwartej rundy Pucharu Anglii, lecz zarówno zawodnicy Queens Park Rangers, jak i Derby County odpadli już tam z rywalizacji. Z tego względu oba zespoły spotkały się w Championship.
Wayne Rooney znów postawił na Krystiana Bielika oraz Kamila Jóźwiaka, którzy należą do wyróżniających się postaci zespołu. Skrzydłowy od początku robił sporo "wiatru" pod bramką rywali.
W pierwszych minutach zespół Polaków był stroną przeważającą, ale później sporo pracy miał również Kelle Roos. Holenderski bramkarz w 24. znakomicie obronił uderzenie Charliego Austina.
Niewiele brakowało, aby w końcówce pierwszej połowy Jóźwiak wpisał się na listę strzelców. Polak główkował po dośrodkowaniu Byrne'a z rzutu rożnego, ale posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
W 57. minucie Derby wyszło na prowadzenie. Po znakomitej kontrze przed szansą na gola stanął Jóźwiak, lecz jego uderzenie obronił Timothy Dieng. Do futbolówki dopadł jednak Colin Kazim-Richards, który z bliska dopełnił formalności.
Prowadzenie "The Rams" utrzymało się do końca spotkania, dzięki czemu drużyna Rooneya oddaliła się na pięć punktów od strefy spadkowej. Jóźwiak został zmieniony w 86. minucie, Bielik rozegrał całe spotkanie.
Maciej Pietrasik23 Jan 2021 · 17:58