Kamil Wilczek nie wykorzystał karnego w finale Pucharu Danii! Porażka Broendby

YouTube
Broendby Kopenhaga uległo po rzutach karnych FC Midtjylland 3:4 w finale rozgrywek o Puchar Danii. Po 90 i 120 minutach gry było 1:1.
Na murawie Telia Parken całe zawody w szeregach stołecznej drużyny zaliczył Kamil Wilczek. Napastnik reprezentacji Polski zaliczył efektowną asystę przy wyrównującym trafieniu Niemca Dominika Kaisera. Kwadrans wcześniej prowadzenie "Wilkom" zapewnił płaskim strzałem od słupka Kian Hansen.
Zarządzona dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i losy trofeum rozstrzygnęły się w rzutach karnych. Wilczek wykorzystał swoją "jedenastkę", ale pomyłki Kaisera i Chorwata Josipa Radosevica zdecydowały o sukcesie zespołu z Jutlandii.
Dla dwukrotnych mistrzów Danii to historyczny triumf w tych rozgrywkach. Wcześniej "Wilki" aż czterokrotnie przegrywały w finale krajowego pucharu.
Kamil Kaczmarek17 May 2019 · 20:45