Kapitalne odrodzenie Dawida Kownackiego! Najpierw zmarnował karnego, później strzelił dwa gole [WIDEO]

Dawid Kownacki strzelił kolejne gole w tym sezonie. Polak dwukrotnie trafił do siatki w meczu Fortuny Dusseldorf z FC Magdeburgiem, pomagając swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa 3:2.
Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Kownackiego. W 5. minucie napastnik wywalczył rzut karny, ale później sam podszedł do piłki i zmarnował jedenastkę.
Już kilkadziesiąt sekund później na prowadzenie wyszli goście z Magdeburga. Na listę strzelców wpisał się Moritz Kwarteng.
W 10. minucie nastąpiła jednak rehabilitacja Kownackiego. Reprezentant Polski wykorzystał centrę z rzutu rożnego i strzałem głową doprowadził do remisu.
W 34. minucie Fortuna wyszła na prowadzenie. Znów do siatki trafił niezawodny Dawid Kownacki.
Polski snajper zdobył dziś swoją ósmą i dziewiątą bramkę w tym sezonie. Do tego 25-latek dołożył jeszcze siedem asyst w 19 ostatnich spotkaniach.
Mecz Fortuny z Magdeburgiem zakończył się wynikiem 3:2 dla Kownackiego i spółki. Ekipa z Dusseldorfu zajmuje obecnie piąte miejsce na zapleczu Bundesligi.
Adam Kłos27 Jan 2023 · 19:03