Hubert Hurkacz w ćwierćfinale Indian Wells! Kapitalny mecz Polaka

Xinhua / PressFocus
Autor: Marcin Karbowski 13 paź 2021 | 21:17
Hubert Hurkacz zameldował się w ćwierćfinale turnieju w Indian Wells. Polak w dwóch setach wygrał z Asłanem Karacjewem.
Pierwszy set był koncertem Hurkacza, który przegrał tylko jednego gema. Karacjew przy swoim serwisie doprowadził do stanu 1:1. Później na korcie rządził Polak. Pierwszy raz przełamał rywala w czwartym gemie - nie dał mu wygrać w nim ani jednej wymiany. Podobnie było w siódmej odsłonie. Hurkacz rozbił w niej rywala potężnym serwisem.
Druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Obaj zawodnicy walczyli gem za gem. Gdy Hurkacz przełamał Rosjanina w piątej odsłonie, to po chwili sam stracił podanie. Było 3:3.
Kluczowy dla drugiego seta i w konsekwencji całego meczu był siódmy gem. Hurkacz znów nie dał szans Karacjewowi - przełamał go do zera.
Rosjanin był wyraźnie poddenerwowany. Było to widać w kolejnym gemie, który zaczął się od jego nieudanego forhendu. Hurkacz utrzymał swoje podanie i znalazł się w komfortowej sytuacji. Prowadził już 5:3.
Polak załatwił sprawę już w następnym gemie. Gra była zacięta, a wszystko rozstrzygało się w grze na przewagi. Hurkacz jeszcze raz przełamał rywala i przypieczętował awans do kolejnej rundy.

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 3

13 paź 2021 | 21:30
0
Hurkacz w odróżnieniu od Świątek jest dużo bardziej nieprzewidywalny, ale coraz bardziej ta nieprzewidywalność idzie w dobrą stronę. Świetny serwis, genialna defensywa i świetne czucie kortu. Myślałem że jest za miłym człowiekiem żeby być wielkim tenisistą, ale kto wie. Jak dla mnie to jedyny człowiek, który może zatrzymać Medvedeva w końcówce roku. Grał z nim dwa zacięte mecze ostatnio i raz pokonał Rosjanina.
Tak czy siak przed sezonem bym nie pomyślał że to Hurkacz będzie miał większy potencjał do wygrywania z najlepszymi. Ale na to wychodzi. Świątek może wygrywać ze słabymi tenisistkami a Hurkacz moze ograć każdego w Tourze przy dobrym dniu.
13 paź 2021 | 22:43
0
Hubert naprawdę szybko zalicza progres. Można powiedziec, że z turnieju na turniej wygląda to wszystko lepiej.
13 paź 2021 | 22:13