Hubert Hurkacz w ćwierćfinale Indian Wells! Kapitalny mecz Polaka

Xinhua / PressFocus
Hubert Hurkacz zameldował się w ćwierćfinale turnieju w Indian Wells. Polak w dwóch setach wygrał z Asłanem Karacjewem.
Pierwszy set był koncertem Hurkacza, który przegrał tylko jednego gema. Karacjew przy swoim serwisie doprowadził do stanu 1:1. Później na korcie rządził Polak. Pierwszy raz przełamał rywala w czwartym gemie - nie dał mu wygrać w nim ani jednej wymiany. Podobnie było w siódmej odsłonie. Hurkacz rozbił w niej rywala potężnym serwisem.
Druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Obaj zawodnicy walczyli gem za gem. Gdy Hurkacz przełamał Rosjanina w piątej odsłonie, to po chwili sam stracił podanie. Było 3:3.
Kluczowy dla drugiego seta i w konsekwencji całego meczu był siódmy gem. Hurkacz znów nie dał szans Karacjewowi - przełamał go do zera.
Rosjanin był wyraźnie poddenerwowany. Było to widać w kolejnym gemie, który zaczął się od jego nieudanego forhendu. Hurkacz utrzymał swoje podanie i znalazł się w komfortowej sytuacji. Prowadził już 5:3.
Polak załatwił sprawę już w następnym gemie. Gra była zacięta, a wszystko rozstrzygało się w grze na przewagi. Hurkacz jeszcze raz przełamał rywala i przypieczętował awans do kolejnej rundy.
Marcin Karbowski13 Oct 2021 · 21:17