Karim Benzema nie zawodzi! Real Madryt kontynuuje zwycięską serię [WIDEO]

Meng Dingbo/Xinhua/PressFocus
Real Madryt wygrał piąty ligowy mecz z rzędu. Drużyna prowadzona przez Carlo Ancelottiego pokonała Athletic Bilbao 1:0.
Pierwsi do bramki mogli trafić goście. W 23. minucie w dobrej okazji znalazł się Inaki Williams. Jego strzał był jednak niecelny.
Real objął prowadzenie w końcówce pierwszej połowie. Gospodarze szybko rozegrali piłkę przed polem karnym, ale gol padł nieco szczęśliwie. Po strzale Asensio piłkę odbił Simon, dobijać próbował Modrić, ale wyszło mu podanie do Benzemy. Ten z bliska trafił do siatki.
Dla francuskiego napastnika był to już 35 gol w tym roku w barwach Realu. Wyrównał w ten sposób swoje najlepsze osiągnięcie - 35 goli w roku kalendarzowym w barwach "Królewskich" strzelił jeszcze tylko w 2019 roku.
Real był dłużej przy piłce, starał się kontrolować przebieg gry, ale i pod jego bramką robiło się nerwowo. W końcówce meczu okazję do wyrównania miał Mikel Vesga, ale w ostatniej chwili piłkę zablokował Eder Militao.
Marcin Karbowski01 Dec 2021 · 22:54