Karol Linetty z kluczowym przechwytem i asystą. Sampdoria wygrała w derbach [WIDEO]

Gennaro Di Rosa / shutterstock.com
Jednego gola zobaczyli kibice w sobotnich derbach Genui w Serie A. Genoa CFC przegrała z Sampdorią 0:1. Całe spotkanie w zwycięskiej ekipie rozegrał Karol Linetty, który zanotował asystę. W drużynie "Rossoblu" od 66. minuty grał Filip Jagiełło.
Kibice na Stadio Luigi Ferraris nie zobaczyli dobrego spotkania. Sytuacji podbramkowych nie było praktycznie wcale, a piłkarze obu drużyn grali ostro i często popełniali przewinienia.
Losy spotkania rozstrzygnęły się w 85. minucie. Wielki udział przy decydującej akcji miał Linetty, który przejął piłkę w środku pola, pobiegł do przodu i odegrał ją przed pole karne do Manolo Gabbiadiniego. Wprowadzony w drugiej połowie napastnik precyzyjnym uderzeniem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.
Po tej porażce podopieczni Thiago Motty zajmują 19. miejsce w tabeli ze zdobytymi 11 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Interem Mediolan.
Natomiast zespół prowadzony przez Claudio Ranieriego plasuje się na 17. pozycji i ma 15 "oczek" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Juventus Turyn.