Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Karol Linetty z kluczowym przechwytem i asystą. Sampdoria wygrała w derbach [WIDEO]

Karol Linetty
Źródło zdjęcia: Gennaro Di Rosa / shutterstock.com

Jednego gola zobaczyli kibice w sobotnich derbach Genui w Serie A. Genoa CFC przegrała z Sampdorią 0:1. Całe spotkanie w zwycięskiej ekipie rozegrał Karol Linetty, który zanotował asystę. W drużynie "Rossoblu" od 66. minuty grał Filip Jagiełło.

Kibice na Stadio Luigi Ferraris nie zobaczyli dobrego spotkania. Sytuacji podbramkowych nie było praktycznie wcale, a piłkarze obu drużyn grali ostro i często popełniali przewinienia.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 85. minucie. Wielki udział przy decydującej akcji miał Linetty, który przejął piłkę w środku pola, pobiegł do przodu i odegrał ją przed pole karne do Manolo Gabbiadiniego. Wprowadzony w drugiej połowie napastnik precyzyjnym uderzeniem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Po tej porażce podopieczni Thiago Motty zajmują 19. miejsce w tabeli ze zdobytymi 11 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Interem Mediolan.

Natomiast zespół prowadzony przez Claudio Ranieriego plasuje się na 17. pozycji i ma 15 "oczek" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Juventus Turyn.

14 gru 2019 | 23:31
Widać ,że całkiem dobry z niego grajek ,tylko musi wiedzieć co ma robić. Zawsze coś w nim było. Kiedyś dawno temu miał nawet iść do Tottenhamu i mieli z niego zrobić drugiego Modrica. Kariera potoczyła się inaczej ,ale Karol to solidny gracz na poziomie Seria A. Od kilku sezonów zresztą. Zawsze się dziwiłem czemu inni cenili bardziej swego czasu Mączyńskiego (Dało się zrozumieć ,bo on idealnie łączył atak z obroną) potem Góralskiego czy innego Romańczuka ,a teraz D.Szymańskiego,Klicha czy nawet Furmana. Właśnie cała w tym zagwozdka by go dobrze wkomponować do zespołu ,a nie tylko tradycyjnie przetestować w jednym meczu i postawić na nim krzyżyk i stwierdzić od razu ,że się nie nadaje. Rozumiem ,że często miewał ostatnimi czasy problemy ze zdrowiem ,ale prawie wszystko co grali ci ww. zawodnicy (najmniej dotyczy to Góralskiego ,który ostatnio nawet strzelił gola w kadrze i grał bardzo dobrze) to mogły być jego minuty. Czasem nawet kosztem Krychowiaka by go trochę odciążyć. To nie...oni jak go biorą to chyba dla atmosfery ;) Bo to zabawny gość :)
+14
Widać ,że całkiem dobry z niego grajek ,tylko musi wiedzieć co ma robić. Zawsze coś w nim było. Kiedyś dawno temu miał nawet iść do Tottenhamu i mieli z niego zrobić drugiego Modrica. Kariera potoczyła się inaczej ,ale Karol to solidny gracz na poziomie Seria A. Od kilku sezonów zresztą. Zawsze się dziwiłem czemu inni cenili bardziej swego czasu Mączyńskiego (Dało się zrozumieć ,bo on idealnie łączył atak z obroną) potem Góralskiego czy innego Romańczuka ,a teraz D.Szymańskiego,Klicha czy nawet Furmana. Właśnie cała w tym zagwozdka by go dobrze wkomponować do zespołu ,a nie tylko tradycyjnie przetestować w jednym meczu i postawić na nim krzyżyk i stwierdzić od razu ,że się nie nadaje. Rozumiem ,że często miał w ostatnim czasie problemy ze zdrowiem ,ale prawie wszystko co grali ci ww. zawodnicy (najmniej dotyczy to Góralskiego ,który ostatnio nawet strzelił gola w kadrze i grał bardzo dobrze) to mogły być jego minuty. Czasem nawet kosztem Krychowiaka by go trochę odciążyć. To nie...oni jak go biorą to chyba dla atmosfery ;) Bo to zabawny gość :)
15 gru 2019 | 04:57
Linetty jest zależny od kontekstu,zespołu ,grupy wokół .Nie robi zadaniowej różnicy typu Góralski-"przetnij,wyczyść,zajebgościa ;) .Jak za 3-5lat wejdzie "nowyBeenhaker" z koncepcją , to Linnek będzie w sam raz do układanki...