Karol Świderski błysnął w MLS! Gol i świetna asysta reprezentanta Polski [WIDEO]

Karol Świderski strzelił gola dla Charlotte FC w meczu z New York City FC. Jego drużyna wygrała 3:1.
Świderski trafił do bramki już w 4. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska polski napastnik znalazł się w polu bramkowym przed leżącymi graczami rywala. Kopnął tak, że piłkę zdołał odbić bramkarz drużyny z Nowego Jorku. Dopiero po analizie VAR okazało się, że zrobił to za linią.
Gospodarze odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Maxime Chanot.
Świderski miał też udział przy drugi golu dla Charlotte. Polak zaliczył świetną asystę - efektownie zgrał piłkę do Brandta Bronico, a ten trafił do siatki.
W samej końcówce wynik na 3:1 ustalił Christian Fuchs. Austriak okazał się skutecznym wykonawcą rzutu karnego.
Świderski w tym sezonie zagrał w 22 meczach. Strzelił w nich osiem goli i zaliczył trzy asysty.
W zespole z Charlotte zagrało jeszcze dwóch Polaków. Jan Sobociński spędził na murawie całe zawody, Kamil Jóźwiak wszedł na nią w 64. minucie.
Marcin Karbowski18 Aug 2022 · 06:53
Źródło: Twitter