Katastrofa Realu Madryt! Sensacyjna porażka, utrata pozycji lidera i kolejny uraz Edena Hazarda [WIDEO]

screen/twitter
Real Madryt przegrał z Levante UD 0:1 (0:0) w wyjazdowym meczu 25. kolejki La Ligi. "Królewscy" stracili pozycję lidera tuż przed zbliżającym się El Clasico (1 marca).
Podopieczni Zinedine'a Zidane'a byli niezwykle aktywni w pierwszej połowie, w której stworzyli jedenaście groźnych sytuacji. Oddali pięć celnych strzałów, ale żaden z nich nie przyniósł im gola. Wśród graczy gości uwagę na siebie zwracał Eden Hazard, którego zawodnicy Levante UD potrafili zatrzymać jedynie faulem.
Tuż przed przerwą "Królewscy" przycisnęli rywali, ale nawet bardzo intensywne ataki nie zapewniły im objęcia prowadzenia w meczu. Wobec tego gracze udali się do szatni przy bezbramkowym stanie rywalizacji.
W drugiej połowie goście wciąż atakowali, za to gospodarze nastawili się na kontry. Piłkarze Realu Madryt stworzyli świetną okazję kilka minut po przerwie. Eden Hazard znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Levante UD, ale Belg bardzo nieczysto uderzył piłkę.
Kilkanaście minut później gwiazdor "Królewskich" opuścił boisko. Belg wyraźnie kulał, a na ławce rezerwowych lekarze błyskawicznie obłożyli lodem staw skokowy zawodnika. To ta sama kostka, której uraz sprawił, iż Belg pauzował ostatnio ponad dwa miesiące. W związku z tym pod znakiem zapytania stoi udział Hazarda w El Clasico. Mecz z FC Barceloną odbędzie się 1 marca.
Eden Hazard
W kolejnym etapie spotkania sytuacja "Królewskich" skomplikowała się jeszcze bardziej. Sergio Ramos złamał linię spalonego przy podaniu, po którym piłka dotarła do Jose Moralesa. Ten huknął w kierunku bramki gości, a zaskoczony Thibaut Courtois nie odbił futbolówki. Dzięki temu zaledwie drugi celny strzał gospodarzy zapewnił im prowadzenie w rywalizacji.
"Królewscy" rzucili się do ataku, ale ich próby okazały się nieskuteczne. Real Madryt przegrał z Levante 0:1 - to druga porażka ligowa podopiecznych Zinedine'a Zidane’a w bieżącym sezonie La Ligi. "Los Blancos" stracili pozycję lidera na rzecz FC Barcelony. Stało się to tuż przed El Clasico - mecz ten odbędzie się 1 marca.