Liverpool przegrał z Arsenalem. Van Dijk i Alisson sprezentowali dwa gole rywalom [WIDEO]

Futbol to gra błędów - o tym starym piłkarskim porzekadle przypomnieli dziś zawodnicy Liverpoolu w wyjazdowym meczu z Arsenalem. W efekcie "The Reds" przegrali 1:2 (1:2).
W środowym hicie 36. kolejki Premier League "Kanonierzy" mierzyli się na Emirates Stadium z Liverpoolem. Podopieczni Mikela Artety wciąż marzą o zajęciu miejsca dającego awans do europejskich pucharów. Z kolei "The Reds" już w czerwcu zapewnili sobie mistrzowski tytuł i do dzisiejszego starcia przystąpili bez zbędnej presji.
Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 2:1 dla gospodarzy. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Sadio Mane. Senegalczyk z zimną krwią wykończył składną akcję zespołu, uderzając z szóstego metra.
Arsenal przez długie minuty nie był w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. "Kanonierzy" zdołali jednak wyrównać. Fatalny błąd popełnił Virgil van Dijk, który podał wprost pod nogi Alexandre'a Lacazette'a. Francuz bezbłędnie wykorzystał prezent od rywala.
- Zauważmy, że Virgil van Dijk nie dał się przedryblować w tej sytuacji - żartobliwie skomentował Dariusz Kosiński z "Przeglądu Sportowego".
Co więcej - tuż przed przerwą Arsenal wyszedł na prowadzenie. Znów nie popisała się defensywa "The Reds". Robertson nieudolnie wyrzucił piłkę z autu, następnie Alisson źle ją wybił. Efekt był taki, że Lacazette zagrał w pole karne do Nelsona, zaś ten nie zmarnował okazji.
- Alissonie i Van Dijku, dziękuję Wam że w Kariusa oraz Kyrgiakosa zaczęliście się zamieniać dopiero po zdobyciu tytułu. To oddziela chłopców od mężczyzn - napisał Wojciech Piela z "Kanału Sportowego".
W drugiej połowie spotkania "The Reds" ruszyli do odrabiania strat. Przewaga przyjezdnych była widoczna gołym okiem. Bramki jednak nie padły. Czujnie w bramce Arsenalu grał Martinez, a Mane i Salahowi brakowało skuteczności.
Daniel Makarewicz15 Jul 2020 · 22:11