Kibice Olympique'u Marsylia i Feyenoordu starli się pod stadionem. Uszkodzono autokar jednej z drużyn [WIDEO]

Kibice Olympique'u Marsylia i Feyenoordu starli się pod stadionem. Uszkodzono autokar jednej z drużyn [WIDEO]
Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 5 maj 2022 | 20:48
W czwartkowym półfinale Ligi Konferencji Olympique Marsylia zmierzy się z Feyenoordem Rotterdam. Niewykluczone, że mecz nie rozpocznie się o czasie. Wszystko ze względu na starcie kibiców obu drużyn.
Już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem arbitra w Marsylii zrobiło się gorąco. Jak donosi "RMC Sport", w specjalnie przygotowanej strefie kibica doszło do konfliktu fanów gości z miejscową policją.
Dalsza część tekstu pod wideo
Później zamieszki przeniosły się pod Stade Velodrome. Na ponad godzinę przed spotkaniem doszło do starcia kibiców obu drużyn. Znów interweniować musiały służby porządkowe.
Ze względu na duże zamieszanie problemy z dojechaniem na stadion mieli zawodnicy gości. Autokar, którym podróżowali na mecz, został obrzucony kamieniami.
Jeden z nich miał mocno uszkodzić pojazd, ale na szczęście nikomu z zawodników ani sztabu nic się nie stało. Ostatecznie zespół Feyenoordu dotarł na stadion z półgodzinnym opóźnieniem.
Istniało ryzyko, że spotkanie może nie rozpocząć się o godzinie 21:00, tak jak pierwotnie planowano. Według najnowszych doniesień wszystko powinno pójść jednak zgodnie z planem.
W pierwszym starciu obu drużyn dość niespodziewanie to Feyenoord okazał się lepszy, wygrywając 3:2. W rewanżu marsylczycy muszą więc odrabiać straty. W wyjściowym składzie gospodarzy zabrakło miejsca dla Arkadiusza Milika.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: RMC Sport