Kicker: Hertha Berlin ma nowego trenera. Poprowadzi zespół po wznowieniu Bundesligi

Kicker: Hertha Berlin ma nowego trenera. Poprowadzi zespół po wznowieniu Bundesligi
fingerhut / shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 9 kwi 2020 | 07:37
Niemiecki "Kicker" jest przekonany, że Bruno Labbadia zostanie w ciągu kilku dni ogłoszony nowym szkoleniowcem Herthy Berlin. Decyzja zapadła w środowy wieczór, a oficjalnie ma zostać ogłoszona w ciągu kilku najbliższych dni. Nowy trener ma rozpocząć pracę z zespołem już wkrótce i poprowadzić go po wznowieniu rozgrywek Bundesligi.
Po niespodziewanym odejściu Juergena Klinsmanna pierwszym szkoleniowcem Herthy został jego asystent, Alexander Nouri. Początkowo miał on prowadzić drużynę ze stolicy Niemiec do końca sezonu, a nowy trener miał rozpocząć pracę dopiero przed kolejnymi rozgrywkami. Plany zmieniły się jednak ze względu na przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa.
Opóźnienie aktualnego sezonu prawdopodobnie spowoduje bowiem, że przerwa przed kolejnymi rozgrywkami będzie wyjątkowo krótka. Władze Herthy doszły więc do wniosku, że najodpowiedniejszy moment na zmianę na stanowisku trenera nastąpił właśnie teraz. Chociaż piłkarze Herthy wrócili już do treningów, Nouriego z nimi nie ma - przebywa z rodziną niedaleko Bremy. Nie został on jednak jeszcze poinformowany o najnowszych ustaleniach.
Niemiecki "Kicker" donosi, że nowym szkoleniowcem klubu z Berlina ma zostać Bruno Labbadia. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadła we władzach klubu w środowy wieczór. Oficjalnie ma zostać ogłoszona w najbliższych dniach.Nowy trener ma podpisać kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2022 roku.
W przeszłości Bruno Labbadia prowadził między innymi Bayer Leverkusen, HSV Hamburg, VfB Stuttgart i WfL Wolfsburg. W tej ostatniej drużynie pracował do końca sezonu 2018/2019. Od tamtej pory pozostawał bezrobotny.
Źródło: Kicker