Kiks sezonu w meczu Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze? Napastnik zmarnował doskonałą okazję [WIDEO]

Wisła Kraków zremisowała z Górnikiem Zabrze w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Na stadionie przy Reymonta nie padła żadna bramka.
"Biała Gwiazda" przed dzisiejszym spotkaniem celowała w odniesienie trzeciego ligowego zwycięstwa z rzędu. Kolejną ofiarą Wisły miał paść Górnik Zabrze.
Podopieczni Marcina Brosza nie dali się jednak zaskoczyć rywalom. W pierwszej połowie nie brakowało ostrej gry. Piłkarze obu drużyny nie odstawiali nóg w stykowych sytuacjach.
Wisła Kraków była bliska objęcia prowadzenie tuż przed gwizdkiem na przerwę. Wówczas Savić wyszedł na pozycję i zdecydował się na strzał. Znakomicie spisał się jednak Martin Chudy.
W drugiej połowie za to przyjezdni mogli otworzyć wyniki spotkania. W 55. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Alex Sobczyk. Napastnik Górnika w kluczowym momencie jednak się poślizgnął i nie trafił w piłkę, choć miał przed sobą tylko bramkarza.
W 68. minucie piłka w końcu wpadła do siatki. Felicio Brown Forbes pokonał golkipera rywali, ale gol nie został uznany. Sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej.
Do końca wynik nie uległ już zmianie. Wisła Kraków zremisowała z Górnikiem Zabrze 0:0. "Biała Gwiazda" zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli, na swoim koncie ma 25 punktów. Górnik jest szósty z dorobkiem 28 "oczek".
Daniel Makarewicz05 Mar 2021 · 22:23