"Kluby zwalniające pracowników, powinny dostać zakaz transferów"

"Kluby zwalniające pracowników, powinny dostać zakaz transferów"
Cosmin Iftode/Shutterstock
Autor: Daniel Makarewicz 6 kwi 2020 | 14:16
Dziennikarka brytyjskiego radia TalkSPORT, Georgie Bingham, zaproponowała, aby kluby, które wysłały swoich pracowników na rządową pensję, zostały ukarane zakazem transferów.
W sobotę, Liverpool poinformował, że jego pracownicy z pionu niesportowego zostali pozbawieni pracy. Tym samym będą mogli skorzystać z rządowego programu, według którego otrzymają 80 procent wynagrodzenia, ale nie więcej niż 2500 funtów miesięcznie.
Wcześniej na podobny ruch zdecydowali się działacze Tottenhamu, Bournemouth oraz Norwich.
- Jeśli klub wyciąga rękę o pomoc do rządu i mają za to mają zapłacić podatnicy, to taki klub powinien być pozbawiony prawa do robienia transferów. Sorry, ale nie ma dla was okienka transferowego. Jestem pewna, że gdyby to działało w ten sposób, żaden klub nie wysłał by swoich pracowników na przymusowe urlopy - powiedziała Georgie Bingham.
Źródło: asinfo

Dyskusja 3

6 kwi 2020 | 15:27
0
Jeden z najbogatszych klubów świata nie potrafi opłacić wszystkich swoich pracowników?
To tylko pokazuje pazerność Liverpoolu.
Często kibice MU narzekają na Glazerów, ale z czasem widać, że to oni nie są największymi żydami, a wlasnie ci z Tottenhamu, Liverpoolu, City czy innych bogatych klubow
tfu
6 kwi 2020 | 15:07
0
Jak można karać kogoś, kto zgodnie z prawem korzysta z pomocy? Może rozwińmy ten pomysł i uchodźcom ratowanym na morzu wydłubujmy oczy, a osobom korzystającym z pomocy socjalnej zabrońmy korzystać z komunikacji miejskiej? Czy inne koncerny, bogatsze od klubów, które skorzystają z takiej pomocy, też pani chce karać czy tylko piłki nożnej pani tak nie lubi?
6 kwi 2020 | 15:22
0
Chyba nie chodzi że ktoś nie lubi piłki, raczej o to że zawodników traktują jak święte krowy a zwykły pracownik który czasem jest dużej w klubie niż jakiś gracz dostaje po uszach bo nie ma za sobą 100k followersow na instagramie