Kolejna demolka w wykonaniu Polaków. Nasi siatkarze nie dali szans rywalom

Adam Starszyński/Pressfocus
Polska odniosła kolejne zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Narodów. Podopieczni Vitala Heynena w trzech setach pokonali Holandię. Nasi zawodnicy wygrali, mimo że na parkiet nie wyszedł dziś Wilfredo Leon.
Reprezentacja Polski doskonale radzi sobie w tegorocznej edycji turnieju. Przed startem dzisiejszego meczu "Biało-Czerwoni" mogli się pochwalić bilansem sześciu zwycięstw i jednej porażki.
Selekcjoner zdecydował się dziś wystawić następującą szóstkę: Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal i Karol Kłos.
Nasi siatkarze znakomicie weszli w mecz. Muzaj po kilku minutach miał na koncie dwa asy serwisowe. Świetnie funkcjonował także blok. Szczególnie skuteczny pod siatką był Bieniek. Polacy wyszli na bezpieczne prowadzenie 14:8, którego nie oddali do końca seta. W pierwszej partii Holendrzy ugrali tylko 14 punktów.
W drugim secie Holendrzy wciąż nie znaleźli odpowiedzi na polskie ataki. Śliwka i Bieniek bombardowali rywali mocnymi zagrywkami i skutecznymi atakami pod siatką. Po dwóch setach Holendrzy mieli w sumie zaledwie dwa bloki. Przez większość drugiej odsłony utrzymywała się sześcio- bądź siedmiopunktowa przewaga Polaków. W końcu "Biało-Czerwoni" wygrali do 17. Muzaj zakończył seta asem serwisowym.
Trzeci set stanowił właściwie kalkę poprzednich. Znów polscy siatkarze szybko odskoczyli rywalom, dzięki pewnej grze Bieńka, Śliwki, a także asom serwisowym Fornala. Przy stanie 16:6 pewne już było, że Polska odniesie kolejne łatwe zwycięstwo. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:16.
Jutro Polska zagra z Brazylią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.
Polska - Holandia 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)
Adam Kłos10 Jun 2021 · 22:22