Kolejna efektowna wygrana Paris Saint-Germain! Kylian Mbappe nie strzelił karnego [WIDEO]

Lionel Urman/Pressfocus
Paris Saint-Germain wysoko zwyciężyło przed własną publicznością Montpellier 5:2 w wieczornym meczu Ligue 1. Debiutanckiego gola dla mistrzów Francji strzelił Renato Sanches.
Po efektownych wygranych z Nantes (4:0) w spotkaniu o Superpuchar Francji oraz Clermont Foot (5:0) na inaugurację ligowego sezonu prowadzone od tego lata przez Christophe'a Galtier PSG po raz pierwszy w nowych rozgrywkach wystąpiło dziś wieczorem na Parc des Princes. Do składu mistrzów kraju powrócił ponadto po kontuzji Kylian Mbappe, który zagrał u boku Leo Messiego oraz Neymara.
Reprezentant Francji szybko miał okazję do otworzenia swojego konta bramkowego w tym sezonie. W 23. minucie gry jego uderzenie z rzutu karnego obronił jednak bramkarz Montpellier - Jonas Omlin.
Pudło Mbappe nie przeszkodziło paryżanom w odniesieniu przekonującego zwycięstwa. Pod koniec pierwszej połowy spotkania, po zagraniu wzdłuż bramki Mbappe, piłkę do własnej bramki skierował środkowy obrońca gości, Falaye Sacko. Kilka minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył, wykorzystując drugą w tym meczu jedenastkę, Neymar. Brazylijczyk wpisał się następnie na listę strzelców krótko po przerwie. Co ciekawe, zrobił to za sprawą strzału głową.
Montpellier stać było na nawiązanie rywalizacji, kiedy Gianluigiego Donnarummę pokonał Wahbi Khazri. Gospodarze odpowiedzieli jednak kolejnymi trafieniami. Swojego gola strzelił w końcu Mbappe, zanim do siatki trafił debiutujący w nowym zespole w roli zmiennika Renato Sanches.
W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił jeszcze nastoletni prawy obrońca Montpellier - Enzo Tchato.
Bezbłędne na starcie nowych rozgrywek Paris Saint-Germain zagra w następnej ligowej kolejce na wyjeździe z Lille.
Wojciech_Falenta 13 Aug 2022 · 22:54