Kolejna porażka koszykarzy USA na mistrzostwach świata! Zagrają o siódme miejsce

ricochet64/Shutterstock
Reprezentacja USA przegrała kolejny mecz na koszykarskich mistrzostwach świata. Tym razem zawodnicy Grega Popovicha ulegli Serbii 89:94.
Mecz rozpoczął się koszmarnie dla reprezentacji USA, która w pierwszej kwarcie zdobyła tylko... siedem punktów. Serbowie wykorzystali niemoc rywali i rzucili im aż 32 oczka. Wysokie prowadzenie zawdzięczali w dużej mierze świetnej skuteczności w próbach za trzy.
W drugiej kwarcie obraz gry znacząco się zmienił. Amerykanie się przebudzili, a zapaść przeżywali Serbowie. Przez kolejne dziesięć minut ich przewaga zmalała do zaledwie czterech punktów. Do przerwy prowadzili 44:40.
Najbardziej zacięta w całym meczu była trzecia odsłona. Lepsi byli w niej Amerykanie, którzy odrobili kolejny punkt do rywali. Po 30 minutach było 71:68 na korzyść Serbii.
Ostatnią kwartę lepiej rozpoczęli Serbowie, którzy dość szybko powiększyli swoją przewagę do dziesięciu punktów. Tak bezpieczny zapas mieli jeszcze nawet na dwie minuty przed zakończeniem spotkania. Wtedy pogoń przypuścili Amerykanie, którzy po "trójkach" Barnesa i Walkera zmniejszyli straty do czterech punktów. W ostatnich sekundach nie byli jednak w stanie bardziej zbliżyć się do rywali.
Serbowie dzięki zwycięstwu zagrają w meczu o piąte miejsce. USA powalczy o siódmą pozycję.
Serbia - USA 94:89