Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Kolejna porażka polskich piłkarzy ręcznych na ME. Szwajcarzy byli wyraźnie lepsi

reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn
Źródło zdjęcia: screen

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych poniosła kolejną porażkę na mistrzostwach Europy. Tym razem Biało-Czerwoni ulegli Szwajcarii 24:31 (12:14) i praktycznie nie mają już szans na awans do drugiej rundy turnieju.

Polscy szczypiorniści dobrze zaczęli spotkanie, prowadząc 3:1 po tym, jak kontrę wykończył Piotr Chrapkowski. Rywale błyskawicznie odpowiedzieli, doprowadzając do stanu 3:5. W kolejnych minutach oba zespoły toczyły zaciętą walkę - w 22. minucie było 9:10, a w polskiej bramce bardzo dobrze spisywał się Adam Morawski. Po pierwszej połowie Szwajcarzy prowadzili dwoma bramkami - 12:14.

W drugiej części spotkania nasi rywale szybko powiększyli przewagę do trzech trafień - 16:19. Polaków raz za razem nękał Andy Schmid. 36-latek był nie do zatrzymania i po jego kolejnym trafieniu na tablicy pojawił się wynik 22:26.

Biało-Czerwoni w ostatnich minutach meczu mieli olbrzymie problemy w ofensywie i nie byli już w stanie odpowiedzieć na bardzo dobrą grę Szwajcarów. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 24:31.

W fazie grupowej Polacy zagrają jeszcze jedno spotkanie - ze Szwecją.

+2
Po tych dwóch meczach można na pewno wywnioskować, że gry w przewadze to nasza kadra w ogóle nie trenowała... Poza tym w każdej akcji mnóstwo asekuranctwa a przy rzutach niezdecydowania. Na pewno też brakuje lidera, który wziął by na siebie ciężar wykańczania akcji... Fatalnie przeprowadzona wymiana pokoleniowa w kadrze wciąż zbiera żniwo.
12 sty 2020 | 18:27