Kolejna wpadka Wisły Kraków! Pierwszoligowy outsider zasłużenie zabrał jej punkty [WIDEO]

Krzysztof Porębski / press focus
Wisła Kraków zaledwie zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 1:1 (1:0). "Biała Gwiazda" jest w słabej formie - nie wygrała od trzech spotkań.
Pierwszy kwadrans niedzielnego starcia był dość wyrównany. Ze strony Wisły próbował Fernandez, zaś szczęście Sandecji mógł dać Chmiel, którego zamiary powstrzymał Broda.
W 17. minucie "Białej Gwieździe" udało się objąć prowadzenie. Do siatki trafił Łasicki - obrońca najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i wepchnął piłkę do siatki.
W dalszej części pierwszej połowy lepiej prezentowali się gospodarze. Strzały Słabego oraz Walskiego nie sprawiły jednak kłopotów Brodzie i Wisła mogła cieszyć się z prowadzenia.
Po zmianie stron "Biała Gwiazda" miała zaledwie jedną dogodną okazję, lecz Łasicki nie zdołał powtórzyć swojego sukcesu. Jakby tego było mało, Sandecja naciskała coraz bardziej.
W 68. minucie Broda zdołał jeszcze zatrzymać szarżę Chmiela, ale w 86. minucie golkiper krakowian był już bez szans. Tym samym gospodarze doprowadzili do remisu.
Wynik 1:1 utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra. Dzięki podziałowi punktów Wisła Kraków wskoczyła na 10. pozycję w tabeli. Sandecja jest 18. i zamyka stawkę Fortuna 1. Ligi.
Hubert Kowalczyk13 Nov 2022 · 14:35