Kolejne dylematy Michała Probierza. Jego odkrycie nie gra w klubie, Jan Bednarek wróci do kadry?

Kolejne dylematy Michała Probierza. Jego odkrycie nie gra w klubie, Jan Bednarek wróci do kadry?
screen
Wielkimi krokami zbliża się listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Wszystko wskazuje na to, że Michał Probierz będzie miał problem z obsadzeniem środka defensywy.
W listopadzie reprezentację Polski czekają dwa spotkania. Najpierw zagramy z Czechami w ramach eliminacji do EURO 2024, a następnie z Litwą, ale już towarzysko.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to listę powołanych na najbliższe zgrupowanie poznamy już w czwartek (9.11). Niewykluczone, że tym razem zabraknie na niej Patryka Pedy, czyli odkrycia Michała Probierza.
Selekcjoner dał młodemu zawodnikowi szansę przeciwko Wyspom Owczym oraz Mołdawii. Teraz jednak sytuacja się nieco zmieniła, bo, jak dostrzegło "TVP Sport", 21-latek przestał grać w trzecioligowym SPAL.
Od końcówki października młody stoper nie wystąpił w żadnym z trzech spotkań. Pierwotnie było to spowodowane stłuczeniem kolana, ale ostatnio decyzją szkoleniowca, bo Peda wylądował na ławce. Szanse może dostać w dwóch najbliższych meczach, gdyż młody zawodnik wrócił do treningów.
Niemniej rosną dylematy dotyczące obsady środka defensywny. Na regularne występy w Arsenalu nie może liczyć Jakub Kiwior, kontuzjowani są Paweł Dawidowicz i Sebastian Walukiewicz, z łask w Cagliari wypadł Mateusz Wieteska. W związku z tym możliwy jest powrót Jana Bednarka, którego Probierz odstawił od kadry przy okazji swojego pierwszego zgrupowania.
"Bedi" pełni niezmiennie ważną rolę w Southampton. W tym sezonie zaliczył już 14 spotkań i strzelił gola na poziomie Championship.

Przeczytaj również