Kolejne wieści ws. przyszłości Gabriela Sloniny. Nieoczekiwany zwrot akcji

Kolejne wieści ws. przyszłości Gabriela Sloniny. Nieoczekiwany zwrot akcji
Mike Dinovo / PressFocus
Autor: Adam Nowacki 07 Lip 2022 | 08:33
Wraca temat możliwego transferu Gabriela Sloniny do Realu Madryt. Choć w ostatnim czasie wydawało się, że 18-latek wyląduje w Anglii, teraz sytuacja mocno się zmieniła.
O tym, że Slonina może powędrować do Realu Madryt, pisało i mówiło się już kilka tygodni temu. “Królewscy” zainteresowali się utalentowanym bramkarzem, ale nie spełnili wymagań Chicago Fire.
Dalsza część tekstu pod wideo
Lepsze warunki miała proponować Chelsea i wiele wskazywało na to, że Slonina dołączy właśnie do “The Blues”. Po odejściu z klubu Mariny Granovskai, która odpowiadała m.in. za ruchy transferowe, zmieniły się jednak priorytety.
Todd Boehly, tymczasowy dyrektor sportowy Chelsea, chce skupić się przede wszystkim na wzmocnieniu ataku oraz obrony. Sprowadzenie bramkarza zeszło na dalszy plan.
Wykorzystać to mogą inne kluby, w tym Real Madryt, który wciąż jest zainteresowany Sloniną. Jeśli młody golkiper faktycznie wyląduje w Madrycie, pierwszy sezon spędzi najprawdopodobniej w zespole Castilli.
O Sloninie zrobiło się głośno w Polsce, bo zawodnik ma polskie korzenie i dostał nawet powołanie do reprezentacji od Czesława Michniewicza. 18-latek ostatecznie zdecydował się jednak na grę dla USA.
Na co dzień Slonina występuje w Chicago Fire. Wyceniany jest na 3 mln euro.
Źródło: standard.co.uk / realmadryt.pl

Dyskusja 17