Kolejne zwycięstwo Polski w Lidze Narodów. Kanadyjczycy bez szans w starciu z biało-czerwonymi

Rafał Oleksiewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski siatkarzy nie zwalnia tempa. Biało-czerwoni w kolejnym meczu Ligi Narodów bez większych problemów pokonali Kanadę 3:0 (25:16, 25:18, 25:16).
Lepiej mecz zaczęli Polacy, ale Kanadyjczycy początkowo dotrzymywali im kroku. Prowadzili nawet 9:7 i 10:8. Później podopieczni Nikoli Grbicia odzyskali jednak kontrolę nad sytuacją. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wygraną Polaków w stosunku 25:16.
Drugi set był wyrównany jedynie do stanu 6:6. Wtedy biało-czerwoni wskoczyli na wyższe obroty i stopniowo zaczęli uciekać rywalom. Tym razem wygrali partię do 18.
Polacy nie mieli zamiaru przedłużać tego spotkania. Trzecią odsłonę zaczęli mocno i już po chwili prowadzili 5:2 oraz 7:3. Kanadyjczycy starali się jeszcze zmniejszać straty, ale nie mieli w rywalizacji z zespołem prowadzonym przez Grbicia większych szans. Set zakończył się wynikiem 25:16.
Dla Polski to już czwarte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Ligi Narodów. Biało-czerwoni po sześciu kolejkach mają na koncie 15 punktów i są w tym momencie wiceliderem rozgrywek.
Polska: Janusz, Kaczmarek, Semeniuk, Fornal, Kochanowski, Kłos, Popiwczak (libero) oraz Bieniek, Łomacz, Kurek, Poręba, Kwolek