Kolejny głośny transfer Newcastle? "Sroki" proponują ponad 40 mln euro za środkowego obrońcę

Kolejny głośny transfer Newcastle? "Sroki" proponują ponad 40 mln euro za środkowego obrońcę
John Spancer / Sipa / PressFocus
Autor: Adam Kłos 24 Cze 2022 | 17:25
Newcastle chce przeprowadzić kolejny głośny transfer. Gianluca Di Marzio poinformował, że "Sroki" naciskają na zakup Svena Botmana.
"The Magpies" nie próżnują na rynku odkąd klub trafił w ręce saudyjskich inwestorów. Zimą do drużyny sprowadzono m.in. Bruno Guimaraesa, Chrisa Wooda czy Kierana Trippiera,a niedawno potwierdzono jeszcze zakup Nicka Pope'a.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz celem Newcastle jest transfer nowego lidera defensywy. Priorytetem Anglików pozostaje ściągnięcie Svena Botmana.
22-latek jest jednym z czołowych obrońców w lidze francuskiej. Tylko w minionym sezonie wystąpił w 32 spotkaniach Lille, strzelając trzy gole.
Gianluca Di Marzio informuje, że Newcastle złożyło za stopera ofertę w wysokości 40 mln euro kwoty stałej oraz 5 mln euro zapisanych w ramach zmiennych. "Mastify" są gotowe zaakceptować tę propozycję, jednak sam Botman na razie wstrzymuje transfer.
Według doniesień Holender nie jest przekonany do przenosin do Newcastle. Piłkarz wolałby wzmocnić Milan, który również wykazywał nim zainteresowanie.
Di Marzio zaznacza jednak, że "Rossoneri" na razie nie złożyli Lille satysfakcjonującej oferty. Botman ma jednak nadzieję, że mediolańczykom uda się przynajmniej wyrównać propozycję Newcastle.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: gianlucadimarzio.com

Dyskusja 1