Kolejny gol Przemysława Frankowskiego w rozgrywkach Ligue 1! Polak ustalił wynik spotkania z Metz [WIDEO]

Przemysław Frankowski w tym sezonie spisuje się znakomicie w rozgrywkach francuskiej Ligue 1. W niedzielne popołudnie Polak znów miał powody do radości. Wpisał się na listę strzelców w starciu z Metz, a jego zespół wygrał aż 4:1.
Dla reprezentanta naszego kraju powrót na Stary Kontynent po pobycie w Chicago Fire okazał się strzałem w dziesiątkę. W Lens Frankowski szybko wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce i stał się jednym z najważniejszych piłkarzy zespołu.
W niedzielę Polak rozegrał 90 minut przeciwko Metz. Jego drużyna już po pierwszej połowie prowadziła 2:1. Dublet ustrzelił Wesley Said, a goście odpowiedzieli golem De Preville'a.
W drugiej części spotkania Metz dążyło do wyrównania. Pape Sarr trafił nawet do siatki, ale jego bramkę anulowano po analizie VAR ze względu na zagranie ręką.
Końcówka należała natomiast do Lens. W 83. minucie prowadzenie gospodarzy powiększył Ignatius Ganago. Wówczas stało się praktycznie jasne, że jego zespół sięgnie po komplet punktów.
Ostatecznie Lens wygrało 4:1, a ostatniego gola strzelił nie kto inny, jak Frankowski. Polak znalazł się przy długim słupku po dośrodkowaniu w pole karne i na wślizgu wpakował futbolówkę do siatki.
Dla 26-latka było to już trzecie trafienie w jedenastym występie na francuskich boiskach. Frankowski ma również na koncie trzy asysty.
Maciej Pietrasik24 Oct 2021 · 17:05