Kolejny klub Ekstraklasy zwolnił trenera! Jest oficjalne potwierdzenie

Kolejny klub Ekstraklasy zwolnił trenera! Jest oficjalne potwierdzenie
Michal Kosc/Pressfocus
Sprawdziły się medialne doniesienia na temat tego, że Piotr Nowak nie poprowadzi w kolejnym sezonie Jagiellonii Białystok. Zespół z Podlasia wydawał oficjalny komunikat, informując o zwolnieniu szkoleniowca.
57-latek trafił do "Jagi" pod koniec zeszłego roku. Na stanowisku wytrwał przez niecałe sześć miesięcy. Białostoczanie przez długi czas walczyli o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatecznie udało im się pozostać w elicie, ale to nie uratowało Nowaka przed utratą posady. Decyzja zapadła w tym tygodniu, a w piątek została oficjalnie potwierdzona.
Jagiellonia zakomunikowała, że w nadchodzących rozgrywkach drużynę poprowadzi nowy szkoleniowiec. Zwolniony został także Michał Adamczewski, specjalista od przygotowania fizycznego.
Nowak poprowadził ekipę z Podlasia w piętnastu meczach PKO Ekstraklasy. Tylko trzy z nich zakończyły się zwycięstwami "Jagi". Poza tym drużyna zanotowała siedem remisów i pięć porażek.
Na razie nie jest jeszcze znane nazwisko następcy Nowaka. Wśród kandydatów na nowego szkoleniowca znajdował się choćby Ivan Djurdjević, ale wybrał on ofertę Śląska Wrocław.
Jakub Seweryn ze "Sport.pl" informował, że obecnie toczone są rozmowy z dwoma szkoleniowcami. Obaj są Polakami, a jeden z nich to Artur Derbin, dawny opiekun pierwszoligowego GKS-u Tychy.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik10 Jun 2022 · 11:58
Źródło: Jagiellonia.pl

Przeczytaj również