Komentator zwolniony w trakcie meczu na mundialu. Wspomniał nazwisko słynnego piłkarza i słono za to zapłacił

ymphotos / Shutterstock.com
Hakan Sukur w przeszłości był jedną z największych gwiazd reprezentacji Turcji. Podczas mundialu w Katarze jego nazwisko wspomniał telewizyjny komentator, Alpay Bakircigil. Dziennikarz stracił pracę jeszcze w trakcie spotkania.
W ostatniej kolejce fazy grupowej reprezentacja Maroka mierzyła się z Kanadą. To spotkanie odbyło się w czwartek, a ekipa z Afryki wygrała 2:1, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie.
Wynik już w czwartej minucie otworzył Hakim Ziyech. Piłkarz Chelsea wykorzystał duży błąd bramkarza i skierował piłkę do siatki. W tureckiej telewizji komentował to Alpay Bakircigil.
Dziennikarz przy okazji wspomniał strzelca najszybszego gola w historii mundiali. To Hakan Sukur, który już w 11. sekundzie trafił do siatki w meczu o 3. miejsce z Koreą Południową w 2002 roku.
Były napastnik po zakończeniu kariery zajął się polityką. Został posłem i z czasem zaczął mocno krytykować obecnego prezydenta tego kraju, Recepa Erdogana. Ostatecznie Sukur musiał wyjechać z Turcji, a aresztowany został jego ojciec.
Wspominanie nazwiska słynnego napastnika zostało zakazane. Bakircigil słono zapłacił za złamanie tego zakazu. Pracę stracił już w przerwie meczu - drugą połowę komentował inny dziennikarz.
- Po zdarzeniu, które miało miejsce dzisiaj, zostałem zwolniony przez stację TRT, gdzie pracowałem z dumą przez wiele lat. Separacja jest wpisana w miłość. Mam nadzieję, że zobaczymy się ponownie, żegnajcie - napisał na Twitterze. Jego konto niedługo później zostało usunięte.