Kompletnie beznadziejny mecz Realu Madryt. "Królewscy" zgubili punkty na Majorce, FC Barcelona liderem [WIDEO]

Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Real Madryt przegrał z RCD Mallorca 0:1 (0:1) w wyjazdowym meczu 9. kolejki La Ligi. Wobec tego pozycję lidera przejęła FC Barcelona.
"Królewscy" przed dziewiątą serią spotkań hiszpańskiej ligi zajmowali pierwsze miejsce w tabeli. Po powrocie z przerwy reprezentacyjnej planowali umocnić swoją pozycję, gdyż mieli zmierzyć się z ekipą ze strefy spadkowej - RCD Mallorca.
Gdy jednak rozpoczął się mecz, okazało się, iż piłkarze Zinedine'a Zidane'a są w fatalnej formie. W zespole Francuza ciężko było wskazać choć jeden jasny punkt.
Kolejny raz nie popisała się defensywa "Królewskich" - znów pierwszy celny strzał okazał się być golem ich rywali. Zaledwie siedem minut po rozpoczęciu gry Thibaut Courtois musiał wyciągnąć piłkę z własnej bramki. Lago Junior ograł Alvaro Odriozolę i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał belgijskiego golkipera.
Real Madryt próbował stworzyć zagrożenie pod bramką gospodarzy, ale wyglądało to bardzo nieporadnie. Dość powiedzieć, że jedną z akcji strzałem z linii pola karnego wykończył Vinicius Junior, ale po jego uderzeniu można było mieć uzasadnione wątpliwości, czy aby na pewno piłka pozostała na terenie stadionu.
W drugiej połowie Zinedine Zidane próbował wpłynąć na zespół zmianami - weszli Rodrygo Goes, Federico Valverde i Brahim Diaz, ale nie odmienili słabej gry Realu Madryt. Od 74. minuty Real Madryt grał w osłabieniu - drugą żółtą kartkę obejrzał Alvaro Odriozola.
Ostatecznie "Królewscy" ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie ligowym i stracili pozycję lidera, którą zajmowali przed 9. kolejką. Nowym liderem została FC Barcelona, która pewnie pokonała SD Eibar.