Kompromitacja Lecha Poznań w walce o Ligę Konferencji! Mistrzowie Polski przegrali na Islandii! [WIDEO]

Screen z TV
Lech Poznań w czwartkowy wieczór sensacyjnie przegrał z Vikingurem Reykjavik 0:1 w meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Islandczycy wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą po dobrze rozegranej kontrze. A "Kolejorz" zaprezentował się po prostu fatalnie.
W ostatnich dniach atmosfera wokół mistrzów Polski była bardzo gęsta. Drużyna pozostaje bez punktów w PKO Ekstraklasie, a na arenie międzynarodowej także spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań.
Mecz w Reykjaviku był tego doskonałym dowodem. Już w czwartej minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Filipa Bednarka do sporego wysiłku zmusił Magnusson, ale bramkarz popisał się dobrą interwencją.
To Vikingur zdecydowanie częściej zagrażał bramce Lecha. "Kolejorz" w ofensywie grał wolno i przewidywalnie. A gdy w końcówce pierwszej połowy zakotłowało się pod bramką Islandczyków po rzucie rożnym, wszystko skończyło się kontrą, która przyniosła gola.
Świetną indywidualną akcją popisał się wówczas Sigurpalsson. Młody zawodnik Vikingura popędził na bramkę Lecha i oddał precyzyjny strzał, po którym piłka zatrzepotała w siatce.
W drugiej części spotkania Lech starał się szybko ruszyć do ataku. Mogło przynieść to efekt w postaci gola Velde, ale skrzydłowemu brakło nieco precyzji. Po jego strzale zatrzęsła się jedynie poprzeczka.
John van den Brom zdecydował się na kilka zmian, na murawie pojawili się między innymi Citaiszwili, Kwekweskiri czy Szymczak, ale gry "Kolejorza" to nie odmieniło. Mistrzowie Polski nie potrafili znaleźć sposobu na obronę rywali.
Vikingur mógł natomiast podwyższyć rezultat. Niewiele brakowało, aby w 80. minucie do siatki trafił Punyed, lecz piłka przeszła tuż obok słupka. W doliczonym czasie gry po strzale Djuricia sytuację uratował Bednarek. Finalnie wynik 1:0 utrzymał się do samego końca.
Porażka Lecha na Islandii nie przynosi chluby mistrzom Polski, ale "Kolejorz" wciąż ma szanse na awans do kolejnej rundy. Za tydzień przy Bułgarskiej musi jednak zagrać zdecydowanie lepiej.
Maciej Pietrasik04 Aug 2022 · 22:36