Kompromitacja polskich hokeistów. Wysoka porażka przypieczętowała spadek do dywizji 1B

Alfaguarilla/Shutterstock
Polscy hokeiści przegrali z Kazachstanem aż 1:6. Porażka przypieczętowała spadek naszej drużyny do dywizji 1B, czyli hokejowej trzeciej ligi.
Polacy mecz o utrzymanie zaczęli przyzwoicie, ale Kazachowie szybko wykorzystali ich błędy. Już po pierwszej tercji prowadzili 2:0 po golach Romana Starczenki i Pavla Akolzina.
W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił - kolejne dwa gole strzelił Starczenko. Polacy odpowiedzieli tylko raz. Krążek do bramki wpakował Krzysztof Zapała.
Ostatnia tercja była przykrym pożegnaniem Polaków z I dywizją. Kazachowie znów wbili dwa gole - na listę strzelców wpisali się Starczenko i Igor Kuczin.
Polacy na całych mistrzostwach zaprezentowali się fatalnie. Biało-czerwoni wygrali tylko ze Słowenią. Pozostałe spotkania, z Włochami, Wielką Brytanią, Węgrami i Kazachstanem, zakończyły się ich porażkami. Za rok Polacy zagrają w mistrzostwach świata dywizji 1B z drużynami Rumunii, Ukrainy, Japonii oraz Litwy albo Estonii i Holandii albo Australii.