Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Korea Południowa pokonała Ekwador i zagra z Ukrainą w finale mistrzostw świata U-20

FIFA
Źródło zdjęcia: FIFA

Korea Południowa wygrała z Ekwadorem 1:0 (0:0) w drugim meczu półfinałowym piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. W spotkaniu o złoto zespół z Azji zagra z Ukrainą.

Jedynego gola w Lublinie strzelił w 39. minucie Choi Jun, który skorzystał z gapiostwa rywali i pokonał strzałem w długi róg Wellingtona Preciado.

Po przerwie Ekwadorczycy próbowali jeszcze doprowadzić przynajmniej do dogrywki, ale gra w ataku nie układała im się tak jakby chcieli. W drugiej połowie oddali trzy celne celne strzały. W doliczonym czasie gry groźne uderzenie głową Leonardo Campany świetnie obronił Gwangyeon Lee.

Chwilę wcześniej piłkarze z Ameryki Południowej trafili do siatki, ale dali się złapać na spalonym.

Korea Południowa zagra w finale, który zostanie rozegrany w Łodzi 15 czerwca. Ich rywalem będzie Ukraina.

Ekwadorczycy dzień wcześniej zmierzą się z Włochami w meczu o 3. miejsce.

0
Chujowego mamy trenera po warszawskiej szkole ogorkow.
Nie tylko tutaj. brzeczyk tez paranoik.
12 cze 2019 | 00:13
+3
Myślę, że Ukraina zgarnie Puchar. W życiu bym nie typował tych dwóch ekip, że zagrają w finale. Ech, żeby polska młodzież grała tak dobrze jak targana wojną młoda Ukraina...
11 cze 2019 | 23:10