Korea Południowa pokonała Ekwador i zagra z Ukrainą w finale mistrzostw świata U-20

FIFA
Korea Południowa wygrała z Ekwadorem 1:0 (0:0) w drugim meczu półfinałowym piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. W spotkaniu o złoto zespół z Azji zagra z Ukrainą.
Jedynego gola w Lublinie strzelił w 39. minucie Choi Jun, który skorzystał z gapiostwa rywali i pokonał strzałem w długi róg Wellingtona Preciado.
Po przerwie Ekwadorczycy próbowali jeszcze doprowadzić przynajmniej do dogrywki, ale gra w ataku nie układała im się tak jakby chcieli. W drugiej połowie oddali trzy celne celne strzały. W doliczonym czasie gry groźne uderzenie głową Leonardo Campany świetnie obronił Gwangyeon Lee.
Chwilę wcześniej piłkarze z Ameryki Południowej trafili do siatki, ale dali się złapać na spalonym.
Korea Południowa zagra w finale, który zostanie rozegrany w Łodzi 15 czerwca. Ich rywalem będzie Ukraina.
Ekwadorczycy dzień wcześniej zmierzą się z Włochami w meczu o 3. miejsce.
Jakub Kreśliński11 Jun 2019 · 22:28