FC Barcelona gra dalej w Lidze Europy. Napoli nie miało szans z "Dumą Katalonii" [WIDEO]

Screen Twitter
FC Barcelona pokonała Napoli w walce o awans do 1/8 finału Ligi Europy. "Duma Katalonii" wygrała rewanżowe spotkanie 4:2 (3:1), ostatecznie triumfując 5:3 w dwumeczu.
FC Barcelona bardzo dobrze zaczęła drugi mecz z Napoli w 1/16 finału Ligi Europy. Prowadzenie hiszpańskiemu klubowi dał Jordi Alba, który trafił do siatki już w dziewiątej minucie.
Świetną pracę przy trafieniu obrońcy wykonał Adama Traore, który poradził sobie z dwoma rywalami wiszącymi mu na plecach.
Niedługo później FC Barcelona miała szansę na podwyższenie prowadzenia. W dobrej sytuacji znalazł się Serginio Dest, lecz prawy obrońca nie popisał się tak dobrym wykończeniem jak jego bardziej doświadczony kolega.
To, co nie udało się Amerykaninowi, udało się de Jongowi. Holenderski pomocnik popisał się genialnym uderzeniem, które dało gościom dwubramkowe prowadzenie. Indywidualna akcja 24-letniego zawodnika zakończyła się efektownym strzałem, przy którym Ospina nie miał nic do powiedzenia.
Wówczas do ataku w końcu ruszyło Napoli. W 22. minucie gospodarze otrzymali rzut karny, który został sprokurowany przez ter Stegena. Golkiper "Dumy Katalonii" popełnił kosztowny błąd. Niemiec miał nadzieję, że dobiegnie do piłki pierwszy i zażegna niebezpieczeństwo, ale zamiast tego trafił prosto w nogi pędzącego napastnika włoskiego klubu.
Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Lorenzo Insigne, który nie pomylił się z rzutu karnego. Wydawało się, że dzięki temu Napoli wróci do gry. Nadzieje Włochów szybko ukrócił Gerard Pique, który jeszcze przed przerwą trafił na 3:1.
FC Barcelona nie zdejmowała nogi z gazu także w dalszej części spotkania. Frenkie de Jong w 55. minucie zmarnował przyzwoitą okazję, lecz został zablokowany przez defensora gospodarzy.
Jego błędu nie powtórzył Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk trafił do siatki w 58. minucie i przypieczętował awans "Dumy Katalonii" do 1/8 finału Ligi Europy. Napoli próbowało jeszcze walczyć, do siatki trafił nawet Matteo Politano, lecz było zbyt późno, by odwrócić wynik całego dwumeczu.
W meczu z FC Barceloną od pierwszej minuty występował Piotr Zieliński. Polak zaliczył jednak bardzo przeciętne spotkanie. W 56. minucie został ukarany żółtą kartką, zaś w 72. minucie jego miejsce na boisku zajął Dries Mertnes.