Krystian Bielik: Gdyby menadżerem Arsenalu był dalej Arsene Wenger, dzisiaj byłbym w Londynie

Krystian Bielik: Gdyby menadżerem Arsenalu był dalej Arsene Wenger, dzisiaj byłbym w Londynie
dcfc.co.uk
Autor: Adam Nowacki 17 wrz 2019 | 09:28
W wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Piłka Nożna" Krystian Bielik mówi o aklimatyzacji w reprezentacji, o tym dlaczego nie został w Arsenalu, a także przełomowym Euro do lat 21.
Co piłkarz Derby County powiedział o pierwszych momentach w dorosłej reprezentacji?
- Do zespołu Jerzego Brzęczka wchodzą ze mną piłkarze, których znam z młodzieżówki. Przyjechaliśmy razem z Sebastianem Szymański i Robertem Gumnym na zgrupowanie, aby pokazać sztabowi, że możemy coś dać pierwszej reprezentacji - ocenił.
Przed bieżącym sezonem Bielik zmienił barwy klubowe, przenosząc się z londyńskiego Arsenalu do Derby County. Dlaczego zdecydował się na taki ruch?
- Gdyby menedżerem był tam w dalszym ciągu Arsene Wenger, dzisiaj byłbym w Londynie. Czułem, że Francuz we mnie mocno wierzy, wiedział, że potrzebuję czasu i doświadczenia. Z trenerem Emery'm miałem jedną krótką rozmowę. Od początku dostawałem sygnały, że nie będę w jego planach na ten sezon, więc zacząłem się rozglądać za czymś innym, żeby grać i łapać doświadczenie na wysokim poziomie - tłumaczy.
Bielik został też zapytany o rozgrywany w czerwcu turniej Euro U21.
- Indywidualnie dla mnie to był bardzo udany turniej. Młodzieżowe mistrzostwa Europy pozwoliły pokazać się szerszej publiczności, dzięki wysokiej formie we Włoszech zapracowałem sobie na powołanie do dorosłej reprezentacji Polski. Jako drużyna czuliśmy jednak niedosyt, byliśmy bardzo blisko awansu, zabrakło czterech minut w meczu Hiszpanii z Belgią, abyśmy już po dwóch spotkaniach weszli do najlepszej czwórki - podsumował.
W ostatniej kolejce Championship Bielik został wybrany najlepszym piłkarzem swojej drużyny.
Źródło: Piłka Nożna

Przeczytaj również

Dyskusja 6

17 wrz 2019 | 10:31
0
Bielik jeszcze wydzikuje jak Bednarek?
17 wrz 2019 | 10:01
0
Każdy wie ze arsen potrafił wychowywać młodych piłkarzy emery to nie wiem co potrafi. Zmiany w 45 minucie to jego znak rozpoznawczy puki co :PPPPP
17 wrz 2019 | 09:35
0
Niestety fakty są takie że Bielik stał się ofiarą swojej narodowości, umiejętności ma i to spore, i to że jest Polakiem sprawia  że nie gra w Arsenalu i tłucze się po niższych ligach. Patrzę na to Derby Country i ogon 2 ligi. Grosicki też ogon 2 ligi. W tamtym kraju żyją dalej jedynie bramkarzami z Polski, inni to od razu na wstępie słabi i do 3 ligi angielskiej. Bednarek jedyny ewenement. Ja już pisałem nie raz, jakby Bielik był Chorwatem, Serbem czy nawet Czechem to teraz zamiast tłuc się w niższej pasterskiej lidze., przygotowywał by się do występów w Arsenalu.
17 wrz 2019 | 09:53
(Edytowany)
Biedni Polacy wszędzie nimi pomiatają X D
0
Biedni Polacy wszędzie nimi pomiatają X D
Jakby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. To że Emery nie postawił na Bielika nie ma nic wspólnego z jego narodowością.
17 wrz 2019 | 10:06
0
Bo taka prawda. W Anglii szczególnie. I jeszcze na dodatek patrząc pod tym że Arsenal ma kłopoty z kontuzjami obrońców. A Bielik pokazał że ma umiejętności żeby grac w Arsenalu.
17 wrz 2019 | 10:24
0
Bielik to niech gra tam gdzie jego miejsce, czyli w Championship. Za dużo szrotu w tym zespole jeszcze zostało żeby dawać szansę kolejnemu. Jeśli Arsenal ma opierać drużynę na MOTM z zaplecza Premier League to ja dziękuję. Niech, chłop pokażę coś w przekroju całego sezonu, to wtedy można dyskutować czy nadawałby się tutaj chociaż do rotacji.