Krzysztof Piątek znów bez gola. AC Milan z trzecioligowcem grał... jak równy z równym

ph.FAB / Shutterstock.com
Za piłkarzami AC Milanu kolejny bardzo przeciętny sparing w ich wykonaniu. W ostatnim meczu testowym przed nowym sezonem Serie A nie zdołali oni pokonać trzecioligowej AC Ceseny.
Krzysztof Piątek wystąpił w tym spotkaniu od pierwszej minuty, ale znów nie strzelił gola. Ciężko jednak mieć o to do niego pretensje - jego koledzy grali bardzo nieporadnie, a on sam miał okazję do oddania zaledwie jednego strzału.
Co warte podkreślenia, przez znaczną część meczu, szczególnie w pierwszej połowie, rywalizacja obu drużyn była bardzo wyrównana. Żadna z ekip nie zdołała jednak strzelić gola.
Rywale AC Milanu padli z sił dopiero w końcowej fazie meczu, ale zawodnicy z Mediolanu nie potrafili tego wykorzystać. Ostatecznie AC Milan zremisował z trzecioligowcem 0:0.
Był to ostatni sparing Piątka i spółki przed rozpoczęciem nowego sezonu Serie A. W żadnym z sześciu meczów towarzyskich Polak nie wpisał się na listę strzelców.