Kulisy eliminacji do ME 2020. Zirytowany "Lewy", budowanie Recy przez Brzęczka i "Krystian, próbuj" [WIDEO]

Kulisy eliminacji do ME 2020. Zirytowany "Lewy", budowanie Recy przez Brzęczka i "Krystian, próbuj" [WIDEO]
youtube
Autor: Mateusz Jagniaciak 4 kwi 2020 | 21:14
W sobotni wieczór na kanale "Łączy nas piłka" można było obejrzeć drugi odcinek "Niekochanych". Część ta była poświęcona początkowej fazie eliminacji do ME 2020.
Widzowie mogli obejrzeć kulisy zgrupowań reprezentacji Polski w 2018 i w 2019 r. Polacy zmierzyli się wtedy z Austrią, a bohaterem meczu był Krzysztof Piątek, który strzelił zwycięską bramkę.
W trakcie odcinka pojawił się także wątek Macieja Szczęsnego, który przed rokiem oskarżał Jerzego Brzęczka o korupcję w sprawie Arkadiusza Recy. Obrońca mógł wtedy liczyć na regularne występy w kadrze, choć prezentował się bardzo słabo.
Na odprawach taktycznych Brzęczek podkreślał znaczenie Recy w akcjach ofensywnych. Wskazywał, że trzeba mu pomagać, bo jest w trudnej sytuacji z powodu braku regularnej gry w klubie.
W spotkaniu z Łotwą to właśnie Reca asystował przy bramce Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski kilka chwil wcześniej był wyraźnie poirytowany grą drużyny w trakcie przerwy. W szatni instruował kolegów.
- My stoimy, ej. Nie ma żadnego podejścia. Dlaczego tak jest? Długa piłka, a my stoimy, zobaczcie - tłumaczył "Lewy". - Nie idziemy za akcją. My chcemy tę bramkę strzelić, czy nie, kur***?
- Powiedziałem wam, brakuje nam tego ognia - wtórował mu selekcjoner.
Po końcowym gwizdku Polacy nie cieszyli się w szatni ze zwycięstwa 2:0. Brzęczek musiał ich pobudzać.
- Ej, panowie, my wygraliśmy mecz! Drugi i... sześć punktów, panowie. Nie straciliśmy bramki, a my tu zachowujemy się... Ja pier***, co tu jest, kur*** - mówił Brzęczek.
Znacznie goręcej było w czasie przerwy w meczu z Macedonią Północną. Zarówno Lewandowski, jak i Brzęczek nie kryli rozczarowania poziomem gry.
- Nie robimy tego, co należy. Ile mamy niedokładności... Tu mnie interesuje zawsze boisko, mecz, kur***. Zapier*** cały tydzień. I super. Przychodzimy, kur***, pum. A mamy ciągle możliwości, żeby podawać. Ale nie, kur***. Strata. Jedna, druga, trzecia... - krzyczał Brzęczek.
Następnie widzowie mogli obejrzeć kulisy meczów z Izraelem, który zakończył się wynikiem 4:0 dla Polski, a także ze Słowenią czy znów z Austrią. Przypomniano również słynne słowa "Krystian, próbuj". W tej sprawie wypowiedzieli się Krystian Bielik i Kamil Glik, którzy nie zgadzają się z krytycznymi opiniami kierowanymi pod adresem Brzęczka.
Cały odcinek można obejrzeć poniżej:
Źródło: własne/youtube

Tabela ligowa - Euro 2020 (2021)

Dyskusja 16

5 kwi 2020 | 01:36
0
Proponuję kandydaturę Mateusza Borka na selekcjonera reprezentacji Polski.
5 kwi 2020 | 00:46
0
Zeby kopacze trenujacy pod okiem najlepszych trenerow w Europie mieli chociaz posluch dla tego wuefisty bez autorytetu, Ale gdzie tam, Brzeczyk nie ma argumentow, maja z niego polewke.
5 kwi 2020 | 00:11
0
NIEkochani... przecież to są dorosłe zdrowe chłopy. Serio są oni jacyś nadludzcy, że nie można ich skrytykować? Już to widzę jak oni o wszystkich i o wszystkim wypowiadają się tylko pozytywnie. Jak nie chcą szczerej opinii tylko komplementy to niech sobie odpalają Prawdę Futbolu.
5 kwi 2020 | 08:22
0
Wiesz jakie słowo w j. angielskim jest odpowiednikiem słowa kibic? już samo słowo kibic powinno ci dać do myślenia, ale jeśli nie daje, to zorientuj się jak jest po angielsku i jakie są inne znaczenia tamtego angielskiego słowa. Jak już napisałeś, to są dorosłe zdrowe chłopy, mają na tyle rozumu żeby wiedzieć co w zawodzie, który wykonują, jest ważne a co nie. Krytyka okej, ale wiesz jak to jest - dziesięciu krytykuje a stu hejtuje. Najgorsze jest to, że raczej się tego nie zmieni (bez wielu lat ogólnoświatowej odgórnej propagandy), a psychika ludzka mimo wszystko nie jest w stanie cały czas udawać że pada deszcz kiedy się na nich pluje. Niby tak się mówi, że takie życie piłkarza, trzeba nauczyć się z tym żyć i to ignorować, tylko że prawda jest taka że aby móc to zignorować to samemu trzeba w sobie wzbudzić mocno negatywne emocje do hejtujących, nazwać ich bezmyślnymi tępakami itd. I tak piłkarze właśnie widzą tych stu, którzy zamiast kibicować to hejtują. Jeśli ty chcesz krytykować to w moich oczach droga wolna, jak najbardziej uszanuję twoją krytykę jeśli będzie ona miała jakiś sens. Ale jeśli ktoś łapie się frazesów typu "wujo", "wuefista" itd. to gdzie tu krytyka? Żadnego konkretnego argumentu. Wskaż błędy w grze, w grze bez piłki, w ustawieniu, to będzie miało jakiś sens
4 kwi 2020 | 22:31
0
Jaki ten wuja elokwentny. Przeciez ten gość to przeciwieństwo poprzedniego selekcjonera. Ciekaw jestem co zrobił żeby dostać angaż, bo nadaje się ewentualnie do tarcia chrzanu.
4 kwi 2020 | 22:39
0
Nawałka to faktycznie był elokwentny w klepaniu tych samych frazesów. Tu przynajmniej widać że coś się dzieje, jest ostro i tak ma byc
4 kwi 2020 | 22:12
0
hehehe znów będzie płacz "dziennikarzy", że trener używa w szatni prostego i wulgarnego języka? :D
4 kwi 2020 | 22:09
(Edytowany)
Brzęczek się na Euro nie nadaje, on powinien trampkarzy trenować a nie kadrę. Lizną trochę tej reprezentacji, i czas się powinien dla niego skończyć. Boniek i Brzęczek chcą chyba całkowicie doprowadzić reprezentacje do ruiny.
0
Brzęczek się na Euro nie nadaje, on powinien trampkarzy trenować a nie kadrę. Lizną trochę tej reprezentacji, i czas się powinien dla niego skończyć. Boniek i Brzęczek chcą chyba całkowicie doprowadzić reprezentacje do ruiny. KRYSTIAN, PRÓBUJ tak to on może do dzieciaków mówić którzy się ucza dopiero grać, a nie do piłkarza który gra zawodowo.
4 kwi 2020 | 22:48
(Edytowany)
obejrzyj ten filmik w całości, polecam, zobaczysz analizę gry Brzęczka, zobaczysz wszystko to, czego nie zobaczysz nigdzie indziej, na co dzień mamy okazję widzieć tylko ten czubek góry lodowej, którą jest mecz, ten filmik pokazuje nam przynajmniej niewielką, bardzo niewielką ale jednak, część tego co jest pod spodem - jeśli masz dość otwarty umysł to obejrzeniu zrozumiesz, że "Krystian próbuj" to tylko słowa wyrwane z kontekstu, za którymi kryje się wiele dni taktycznych przygotowań. Ja nie wiem, może chciałeś żeby trener przed wpuszczeniem zawodnika na boisko nakreślił mu cały plan taktyczny? Na to było całe zgrupowanie, ale tego w tv nie widziałeś
0
obejrzyj ten filmik w całości, polecam, zobaczysz analizę gry Brzęczka, zobaczysz wszystko to, czego nie zobaczysz nigdzie indziej, na co dzień mamy okazję widzieć tylko ten czubek góry lodowej, którym jest mecz, ten filmik pokazuje nam przynajmniej niewielką, bardzo niewielką ale jednak, część tego co jest pod spodem - jeśli masz dość otwarty umysł to po obejrzeniu zrozumiesz, że "Krystian próbuj" to tylko słowa wyrwane z kontekstu, za którymi kryje się wiele dni taktycznych przygotowań. Ja nie wiem, może chciałeś żeby trener przed wpuszczeniem zawodnika na boisko nakreślił mu cały plan taktyczny? Na to było całe zgrupowanie, ale tego w tv nie widziałeś
4 kwi 2020 | 22:08
0
Kuwa... ogień kuwa!!!
4 kwi 2020 | 21:53
0
brzeczek to polaczenie ognistego charakteru simeone i taktycznego majstersztyku guardioli. TO nie jego wina ze nie wszyscy pilkarze od poczatku roozumieli plan na nasza gre lub popelniali indywidualne bledy. Ostatnie mecze pokazaly ze nasza druzyna wreszcie sie odpalila, wszystkie brakujace puzzle juz dopasowane i tylko czekac na euro i na radosc z podnoszenia zlotego pucharu. TO bedzie historyczny trener. Z defensywnego grania do tylu nawalaki do energicznej walecznej i pieknej dla oka gry pod wodza selekcjonego Jerzego B.
4 kwi 2020 | 21:40
0
Brzeczek aka "piroman - ogień w oczach i ogień na boisku" jak nasi to załapie będzie OGIEŃ.
4 kwi 2020 | 21:23
0
jaki ten Brzękomir jest żałosny, nawet nie umie wytłumaczyć po polskiemu, co nie gra...
4 kwi 2020 | 21:30
0
Przecież tłumaczył, że brakuje ognia xD
4 kwi 2020 | 21:57
0
Masz ognia?
4 kwi 2020 | 22:01
0
W oczach zawsze.

Tabela ligowa - Euro 2020 (2021)