Kuriozalny gol bramkarza Bayeru Leverkusen! Lukas Hradecky "zrobił Boruca". "Samobój stulecia" [WIDEO]

Niebywałym "wyczynem" popisał się Lukas Hradecky w spotkaniu 8. kolejki Bundesligi przeciwko Arminii Bielefeld. W niegroźnej sytuacji sam wbił sobie piłkę do bramki.
W spotkaniu Arminii Bielefeld z Bayerem Leverkusen zdecydowanym faworytem byli "Aptekarze". To oni prowadzili zresztą po pierwszej połowie dzięki trafieniu Leona Baileya.
W 47. minucie beniaminek doprowadził do wyrównania w absolutnie kuriozalnych okolicznościach. Do własnej bramki trafił bowiem golkiper gości, Lukas Hradecky.
Po zagraniu od jednego z obrońców bramkarza nie atakował zupełnie nikt, a na dodatek piłka nie leciała nawet w światło bramki. Interwencja Fina była jednak absolutnie koszmarna.
Wykopał on futbolówkę na tyle nieudolnie, że ta wylądowała w siatce. Kibice określili tego gola mianem samobója stulecia" i nie zostawili na Hradeckym suchej nitki.
- Co zrobił Lukas Hradecky. Straszny kiks, gol kuriozum! - napisał na Twitterze komentator "Eleven Sports", Sebastian Chabiniak.
Ostatecznie błąd bramkarza Bayeru pozostał bez konsekwencji. Goście wygrali 2:1 po trafieniu Aleksandara Dragovicia z 88. minuty.
Maciej Pietrasik21 Nov 2020 · 17:15