Kuriozalny gol w PKO Ekstraklasie. Piłkarz Pogoni Szczecin wynalazł "podaniostrzał" [WIDEO]

Za takie akcje kochamy PKO Ekstraklasę. Masz piłkę w polu karnym, niecelnie podajesz do kolegi z zespołu, a po chwili... cieszysz się ze zdobytej bramki! Tak jak Alexander Gorgon.
Pogoń Szczecin dziś mierzyła się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Do przerwy "Portowcy" prowadzili 1:0. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Gorgon. 31-latek dokonał tego w niecodzienny sposób.
Piłkarze Pogoni wyprowadzili szybki atak lewym skrzydłem. Tam Alexander Gorgon opanował piłkę i wbiegł w pole karne. Rywale za bardzo mu nie przeszkadzali, więc postanowił zagrać do Luki Zahovicia. Austriacki piłkarz choć podał lekko i niecelnie, to miał powody do radości.
Jego zagranie ostatecznie wylądowało w... siatce. Dusan Kuciak nawet nie drgnął, gdy piłka powoli toczyła się w kierunku dalszego słupka.
Ta akcja spotkała się z licznymi komentarzami w mediach społecznościowych. Niektórzy sugerowali, że w Gorgon w statystykach powinien mieć zapisanego nie tylko gola, ale również asystę.
- Marek Sokołowski wymyślił centrostrzał. Alexander Gorgon wymyślił podaniostrzał - napisał Damian Smyk z Weszło.
Więcej bramek w Gdańsku nie padło. Pogoń ostatecznie wygrała 1:0.
Daniel Makarewicz19 Oct 2020 · 21:39