Kuriozum w Serie A. Faulowany Mandžukić zamiast karnego dostał czerwoną kartkę [VIDEO]

Shutterstock
Do bardzo kontrowersyjnej sytuacji doszło we wczorajszym meczu pomiędzy Udinese a Juventusem. Z boiska wyleciał przez to Mario Mandžukić.
W 26. minucie, przy wyniku 2:1 dla Juve, ekipa z Turynu miała świetną okazję do podwyższenia wyniku. Do piłki po podaniu Gonzalo Higuaina próbował dopaść właśnie Mandžukić, ale został przewrócony po starciu z obrońcą gospodarzy, Alim Adnanem.
Według powtórek Chorwat był faulowany i Juventusowi należał się rzut karny. Sędzia jednak odmiennie zinterpretował tę sytuację i wlepił żółte kartki obu piłkarzom.
To bardzo nie spodobało się Mandžukiciowi, który machnął ręką przed twarzą sędziego i najprawdopodobniej słownie go obraził. Arbiter po chwili pokazał mu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, wobec czego Chorwat musiał opuścić plac gry.
Grający w osłabieniu Juventus tuż po przerwie pozwolił gospodarzom strzelić gola na 2:2. W kolejnych minutach mistrz Włoch pokazał jednak swą siłę i wbił rywalom aż cztery bramki. Bohaterem meczu był Sami Khedira, który zdobył trzy gole.