Łatwa wygrana Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji wracają do gry o tytuł [WIDEO]

J.E.E / Sipa / Press Focus
Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe ostatnie w tabeli Dijon 4:0 w sobotnim meczu Ligue 1. Bohaterem spotkania został Kylian Mbappe.
Najlepszy strzelec francuskiej ekstraklasy zapoczątkował pierwszą akcję bramkową PSG przeciwko “czerwonej latarnii” rozgrywek, kiedy już w szóstej minucie gry wynik meczu otworzył Moise Kean. Reprezentant Włoch zachował zimną krew w polu karnym przeciwnika, notując 11. ligowe trafienie w tym sezonie.
Dwa kolejne gole tego popołudnia należały już do Mbappe. Reprezentant Francji podwyższył prowadzenie paryżan jeszcze w pierwszej połowie, skutecznie egzekwując rzut karny. Krótko po przerwie wykorzystał z kolei podanie Rafinhy, zdobywając swoją 18. bramkę w bieżących rozgrywkach Ligue 1.
W końcówce spotkania rezultat ustalił Danilo Pereira.
Podopieczni Mauricio Pochettino powrócili tym samym na zwycięską ścieżkę po ubiegłotygodniowej przegranej na własnym stadionie przeciwko Monaco i awansowali na drugie miejsce w tabeli, z jednopunktową stratą do prowadzącego Lille.
Lider Ligue 1 zagra jutro u siebie ze Strasbourgiem. Trzeci w tabeli Olympique Lyon zmierzy się tymczasem na wyjeździe w niedzielny wieczór z imiennikiem z Marsylii.
Wojciech_Falenta 27 Feb 2021 · 19:01