Lech Poznań i Raków Częstochowa walczą nie tylko o mistrzostwo. Oba kluby zabiegają o portugalskiego pomocnika

Lech i Raków walczą nie tylko o mistrzostwo. Oba kluby zabiegają o portugalskiego pomocnika
screen
Autor: Marcin Karbowski 13 maj 2022 | 17:15
Szykuje się kolejna ciekawa rywalizacja między Lechem a Rakowem. Portal "WP Sportowe Fakty" twierdzi, że oba kluby zabiegają o tego samego piłkarza.
Lech i Raków zdominowały ten sezon w Polsce. Niedawno oba zespoły spotkały się w finale Pucharu Polski. Wygrał go Raków. Niewykluczone, że Lech zrewanżuje się mistrzostwem. Na dwie kolejki przed końcem prowadzi w tabeli z nieznaczną przewaga nad rywalem z Częstochowy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Oba kluby walczą też na rynku transferowym. Portal "WP Sportowe Fakty" twierdzi, że na ich listach życzeń znalazł się Afonso Sousa z Belenenses.
22-latek gra na pozycji ofensywnego pomocnika. W bieżącym sezonie zagrał w trzydziestu meczach ligi portugalskiej. Strzelił w nich jednego gola i zaliczył dwie asysty.
Sousa, który przeszedł piłkarską edukację w FC Porto, ma też za sobą grę w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii. W drużynie do lat 21 zaliczył sześć spotkań.
Portal "WP Sportowe Fakty" podkreśla, że Portugalczykiem interesują się też kluby z innych lig. Zimą ofertę w jego sprawie złożył Olympiakos. Belenenses odrzuciło jednak propozycję opiewającą na 800 tysięcy euro.
Kontrakt Sousy z obecnym pracodawcą obowiązuje do połowy 2024 roku. Portal "Transfermarkt" wycenia go na 2,5 mln euro.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: WP Sportowe Fakty