Nadchodzące

Lech Poznań i Zagłębie Lubin pewnie awansowały w Pucharze Polski

Christian Gytkjaer
Źródło zdjęcia: asinfo

Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Resovią 4:0 (2:0), a Zagłębie Lubin pokonało Stilon Gorzów 5:1 (1:0) w meczach 1/16 finału Pucharu Polski. Zwycięzcy awansowali do następnej fazy.

W Rzeszowie "Kolejorz" nie miał problemów, by wyeliminować drugoligową Resovię. Do przerwy dwa gole dla poznaniaków strzelił Christian Gytkjaer. Duńczyk w obecnej edycji Pucharu Polski ma trzy trafienia.

W drugiej połowie prowadzenie gości podwyższył Wołodymyr Kostewycz. W 54. minucie wynik spotkania na 4:0 dla Lecha ustalił Filip Marchwiński.

Pewnie awans do kolejnej fazy wywalczyło również Zagłębie Lubin, wygrywając na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 5:1. Dwie bramki dla "Miedziowych" zdobył Rok Sirk. Dla Słoweńca to pierwsze trafienia w barwach zespołu z Dolnego Śląska.

Poza nim na listę strzelców wpisali się jeszcze Filip Starzyński, Bartosz Slisz oraz Maciej Dąbrowskiego. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Adrian Nowak.

Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski zaplanowano na 3-5 grudnia. Losowanie par odbędzie się 5 listopada.

Wyniki wtorkowych meczów 1/16 finału Pucharu Polski (godz. 13:00):

Stilon Gorzów Wielkopolski - Zagłębie Lubin 1:5 (0:1)
Bramki: Nowak 65 - Sirk 36, 80, Starzyński 53, Slisz 88, Dąbrowski 90.

Resovia - Lech Poznań 0:4 (0:2)
Bramki: Gytkjaer 38, 45, Kostewycz 47, Marchwiński 54.

Rekord Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 0:2 (0:0)
Bramki: Wojciechowski 54, Korczakowski 90.

Radomiak Radom - GKS Tychy 1:2 (0:0)
Bramki: Winsztal 54 - Kristo 69, Moneta 90.

Błękitni Stargard - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)
Bramki: Sanocki 40, Fadecki 66, Kurbiel 77.
Czerwona kartka: Szufryn (59, Sandecja) - za dwie żółte.

Zwycięzcy awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski.

Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

1
29 paź 2019 | 16:28
+2
Resovia źle zrobiła że rzuciła siły od pierwszych minut i potem zabrakło sił,co zespół silniejszy i doświadczony tak jak Lech wykorzystał. Nic dziwnego. Szkoda że się nie udało,bo kibicuje Resovii,mieszkam w Rzeszowie. Ważniejszy mecz przed Resovią w niedzielę z Widzewem, oby się podnieśli po tym meczu