Lech Poznań i Zagłębie Lubin pewnie awansowały w Pucharze Polski

asinfo
Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Resovią 4:0 (2:0), a Zagłębie Lubin pokonało Stilon Gorzów 5:1 (1:0) w meczach 1/16 finału Pucharu Polski. Zwycięzcy awansowali do następnej fazy.
W Rzeszowie "Kolejorz" nie miał problemów, by wyeliminować drugoligową Resovię. Do przerwy dwa gole dla poznaniaków strzelił Christian Gytkjaer. Duńczyk w obecnej edycji Pucharu Polski ma trzy trafienia.
W drugiej połowie prowadzenie gości podwyższył Wołodymyr Kostewycz. W 54. minucie wynik spotkania na 4:0 dla Lecha ustalił Filip Marchwiński.
Pewnie awans do kolejnej fazy wywalczyło również Zagłębie Lubin, wygrywając na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 5:1. Dwie bramki dla "Miedziowych" zdobył Rok Sirk. Dla Słoweńca to pierwsze trafienia w barwach zespołu z Dolnego Śląska.
Poza nim na listę strzelców wpisali się jeszcze Filip Starzyński, Bartosz Slisz oraz Maciej Dąbrowskiego. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Adrian Nowak.
Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski zaplanowano na 3-5 grudnia. Losowanie par odbędzie się 5 listopada.

Wyniki wtorkowych meczów 1/16 finału Pucharu Polski (godz. 13:00):

Stilon Gorzów Wielkopolski - Zagłębie Lubin 1:5 (0:1)

Bramki: Nowak 65 - Sirk 36, 80, Starzyński 53, Slisz 88, Dąbrowski 90.
Resovia - Lech Poznań 0:4 (0:2)

Bramki: Gytkjaer 38, 45, Kostewycz 47, Marchwiński 54.
Rekord Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 0:2 (0:0)

Bramki: Wojciechowski 54, Korczakowski 90.
Radomiak Radom - GKS Tychy 1:2 (0:0)

Bramki: Winsztal 54 - Kristo 69, Moneta 90.
Błękitni Stargard - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)