Lech Poznań o krok od wicemistrzowskiego tytułu, choć strzelił sobie kuriozalnego samobója [WIDEO]

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
W 36. kolejce PKO Ekstraklasy nie brakowało wielkich emocji. Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Cracovią, a "ozdobą" spotkania był samobójczy gol Crnomarkovicia. "Kolejorz" wskoczył na drugie miejsce w tabeli, bo Piast Gliwice przegrał w Szczecinie z Pogonią.

Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Cracovią 2:1 (1:0). Prowadzenie drużynie Dariusza Żurawia dał Christian Gytkjaer w 25. minucie gry. Na nieco ponad kwadrans przed końcem wynik podwyższył Filip Marchwiński.
Wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte, ale Djordje Crnomarković zagrał w stronę własnej bramki. Golkiper Karol Szymański popełnił fatalny błąd i przepuścił piłkę, a ta po chwili wturlała się do siatki. Cracovia mimo starań nie zdołała doprowadzić do remisu.
Walczący o wicemistrzostwo Piast Gliwice zanotował dziś wpadkę. Ekipa Waldemara Fornalika przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:1 (0:1). Gola na wagę trzech punktów dla "Portowców" zdobył Tomas Podstawski. Piast mógł uratować remis, ale w 94. minucie Gerard Badia nie wykorzystał rzutu karnego.
Lechia Gdańsk zremisowała z Legią Warszawa. Kibice zgromadzeni na stadionie w Gdańsku nie doczekali się bramek. Legia w poprzedniej kolejce zapewniła sobie tytuł mistrza i w spotkaniu z Lechią zagrała rezerwowymi. Dla gospodarzy to pierwszy remis w Ekstraklasie od 14 czerwca i starcia z Pogonią Szczecin. Lechia w dalszym ciągu ma szansę na czwarte miejsce. Wystarczy, że w ostatniej kolejce pokona Śląsk Wrocław.
Jagiellonia Białystok wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:1. Wynik spotkania otworzył Taras Romanczuk, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wrocławianie wyrównali tuż przed przerwą - w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Mark Tamas. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakov Puljić, który dobił uderzenie Camary. Goście musieli kończyć mecz w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek
W niedzielę osiem drużyn z górnej ósemki zakończy sezon 2019/2020. Lech Poznań zagra z Jagiellonią Białystok, Legia Warszawa z Pogonią Szczecin, Piast Gliwice z Cracovią, a Śląsk Wrocław z Lechią Gdańsk.