Lech Poznań poznał rywala w IV rundzie el. Ligi Europy. Zadecydował piękny gol w dogrywce [WIDEO]

Piłkarze Charleroi pokonali po dogrywce Partizana Belgrad 2:1 w el. Ligi Europy. Oznacza to, że to belgijska drużyna zagra z Lechem Poznań o fazę grupową rozgrywek.
Wczoraj "Kolejorz" w imponującym stylu rozbił Apollon Limassol. Spotkanie zakończyło się wygraną Lecha Poznań 5:0. Wicemistrzowie Polski są już o krok od gry w fazie grupowej Ligi Europy. Do osiągnięcia tego celu pozostał im jeden mecz - w IV rundzie eliminacji.
Już wiemy, że podopieczni Dariusza Żurawia zagrają z Charleroi. Belgijska drużyna dziś pokonała na własnym boisku Partizana Belgrad.
Wynik spotkania w 11. minucie otworzył Dessoleil. 28-latek w zamieszaniu podbramkowym dopadł do piłki i przy słupku umieścił ją w siatce.
Goście odpowiedzieli w drugiej połowie. W 53. minucie wyrównującego gola zdobył Soumah. Gwinejczyk wykorzystał fatalną postawę defensywy Charleroi. Był niepilnowany na piątym metrze i huknął pod poprzeczkę.
Po 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1 i o losach awansu miała zadecydować dogrywka. W niej to gospodarze zadali kluczowy cios. W 107. minucie do siatki trafił Rezaei. Irańczyk kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego.
Dzięki zwycięstwu Charleroi zagra w IV rundzie eliminacji. W niej na własnym boisku zmierzy się z Lechem Poznań. Ten mecz wstępnie zaplanowano na 1 października.
Daniel Makarewicz24 Sep 2020 · 21:26