Lechia Gdańsk rozbiła Górnika Łęczna. Debiutancki gol w Ekstraklasie zdolnego napastnika [WIDEO]

Wojciech Szubartowski / Press Focus
Lechia Gdańsk w pierwszym piątkowym meczu 9. kolejki Ekstraklasy nie dała najmniejszych szans Górnikowi Łęczna. Beniaminek przegrał na własnym boisku aż 0:4, a przez większość spotkania musiał radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Janusza Gola.
Zespół z Trójmiasta był faworytem tego spotkania i od początku starał się narzucić rywalom swoje warunki. Na prowadzenie Lechia mogła wyjść już w 18. minucie, ale wówczas strzał Flavio Paixao znakomicie zatrzymał Maciej Gostomski.
Sytuacja Górnika mocno skomplikowała się w 35. minucie. Wówczas drugą żółtą kartkę w krótkim czasie zarobił Janusz Gol. W efekcie beniaminek musiał radzić sobie w dziesiątkę.
Lechia jeszcze przed przerwą potwierdziła przewagę, dwukrotnie trafiając do siatki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Łukasz Zwoliński, a po chwili Gostomskiego pokonał Paixao.
W drugiej części spotkania gdańszczanie jeszcze podwyższyli prowadzenie. Z debiutanckiego gola w PKO Ekstraklasie mógł cieszyć się Kacper Sezonienko, który wykorzystał podanie Paixao.
Portugalczyk skompletował dublet, wykorzystując błąd Gostomskiego i dobijając uderzenie Durmusa. Zwycięstwo Lechii mogło być jeszcze wyższe, gdyby dobrą okazję wykorzystał Gajos.
Ostatecznie gdańszczanie i tak wygrali 4:0 i awansowali na drugie miejsce w PKO Ekstraklasie - do Lecha Poznań tracą obecnie dwa punkty. Górnik jest natomiast przedostatni.
Maciej Pietrasik24 Sep 2021 · 19:52