Lechia Gdańsk rozpoczęła sezon od zdobycia trofeum! Piast wypunktowany w meczu o Superpuchar Polski [WIDEO]

Dziurek / shutterstock.com
Lechia Gdańsk rozpoczęła nowy sezon od zdobycia Superpucharu Polski. Piłkarze Piotra Stokowca w meczu o to trofeum pokonali Piasta Gliwice 3:1.
Mistrzowie Polski przystępowali do meczu zaledwie trzy dni po rywalizacji z BATE Borysów w eliminacjach Ligi Mistrzów. Z tego powodu Waldemar Fornalik zdecydował się na kilka zmian w składzie. W pierwszej jedenastce zabrakło m.in. Martina Konczkowskiego, Patryka Dziczka i Joela Valencii. Szansę dostali za to pozyskani przed rozgrywkami Tomas Huk, Jakub Holubek i Sebastian Milewski.
Lechia objęła prowadzenie już w 2. minucie. Świetnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła popisał się Żarko Udovicić, a akcję w polu karnym zamknął Lukas Haraslin, który z bliska trafił do bramki.
Piast mógł wyrównać w dziesiątej minucie. Po świetnej, składnej akcji i dośrodkowaniu Jakuba Holubka głową strzelał Piotr Parzyszek. Piłka poleciała jednak o metr za wysoko. Chwilę później napastnik Piasta strzelał z dystansu, ale pewnie interweniował Dusan Kuciak.
Lechia strzeliła drugiego gola w 21. minucie. Jakub Szmatuła nie poradził sobie z dośrodkowaniem Lukasa Haraslina, do piłki dopadł Maciej Gajos, który wystawił ją Jarosławowi Kubickiemu. Pomocnik Lechii zakończył całą akcję celnym strzałem.
Trzeci gol dla gdańszczan padł na początku drugiej połowy. Fatalną stratę w środku pola zaliczył Joel Valencia, piłkę przejął Haraslin, popędził na bramkę Piasta i sprytnym strzałem pokonał Szmatułę.
Mistrzowie Polski zdobyli honorową bramkę w 68. minucie. Piłkę przed polem karnym przejął Patryk Sokołowski i po krótkim prowadzeniu zdecydował na strzał. Rykoszet od Błażeja Augustyna uniemożliwił Kuciakowi skuteczną interwencję.
Do końca meczu Lechia kontrolowała grę, dobrze się broniła i skupiała się na kontrach. Piast przeważał, ale nie był w stanie udokumentować tego strzeleniem kolejnych goli.
Kamil Kaczmarek13 Jul 2019 · 22:26