Lechia Gdańsk zagra w Europie! Cenny remis podopiecznych Tomasza Kaczmarka

Marcin Gadomski / Press Focus
Lechia Gdańsk zagra w eliminacjach do europejskich pucharów! Podopieczni Tomasza Kaczmarka zremisowali 0:0 z Pogonią Szczecin i są pewni czwartego miejsca w tym sezonie Ekstraklasy.
Wskazanie faworyta w ostatnim sobotnim meczu Ekstraklasy było bardzo trudne. Bardziej zmotywowana wydawała się Lechia Gdańsk, która, w przeciwieństwie do Pogoni Szczecin, miała jeszcze o co walczyć.
Podopieczni Kosty Runajicia byli bowiem pewni, że zakończą sezon w pierwszej trójce. Strata do Lecha Poznań jest bowiem zbyt duża i "Portowcy" mogą wyprzedzić jedynie drugi Raków Częstochowa.
Lechia Gdańsk tymczasem walczyła o to, by utrzymać się na czwartym miejscu w tabeli. Do tego celu potrzebowali zdobycia jednego punktu, który przypieczętowałby jej korespondencyjny triumf nad Piastem Gliwice.
Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. W 6. minucie swój zespół musiał ratować Stipica, który znakomicie zareagował w pojedynku z Łukaszem Zwolińskim. Trzy minuty później Lechia skonstruowała bardzo dobrą akcję zespołową, lecz ponownie zawiodło wykończenie.
Pogoń Szczecin przebudziła się dopiero w okolicach 20. minuty, gdy urwał się Kamil Grosicki. Było to jednak zbyt mało, aby zdobyć bramkę w tamtym momencie. Inaczej sprawy miały się w 25. minucie, gdy Dusan Kuciak musiał wyciągnąć się jak struna, by zatrzymać próbę gracza Pogoni.
Po zmianie stron tempo gry zdecydowanie zwolniło. Ani Lechia, ani Pogoń nie naciskała na to, by zdobyć trzy punkty w dzisiejszym spotkaniu. Gospodarze starali się utrzymać korzystny dla nich wynik i trzeba przyznać, że byli w tym bardzo skuteczni.
Ostatecznie bezbramkowy remis utrzymał się aż do końcowego gwizdka arbitra. Podopieczni Tomasza Kaczmarka osiągnęli swój cel i w przyszłym sezonie zagrają w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy!
Hubert Kowalczyk14 May 2022 · 21:59